Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 7215
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pioniera na bruk?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 19 lipca 2009, 8:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 lipca 2009, 10:18
Autor: Mar
Fot. Mar
Zenon Prószyński trafił do Jeleniej Góry w roku 1946 po kilku latach przymusowych robót w niemieckich fabrykach. Zamieszkał w kamienicy przy ulicy Piłsudskiego, wówczas ulicy Strzeleckiej, w której jeszcze mieszkali Niemcy. Myślał, że w spokoju dożyje tutaj swoich dni, ale 16 czerwca tego roku ZGL Północ zburzył ten spokój pismem, w którym nakazuje mu opuścić zajmowany lokal do trzeciego sierpnia.

– Kilka lat temu dostałem pierwsze pismo z ZGL w którym zażądano ode mnie dokumentów na zmiany, jakie miałem wykonać w mieszkaniu – tłumaczy zdenerwowany Zenon Prószyński. – chodziło im o obudowany zlew na korytarzu, z którego korzysta tylko moja rodzina, przepierzenie z dykty wydzielające z kuchni pokój oraz etażowe ogrzewanie, które w 1968 wykonała ówczesna Administracja Domów Mieszkalnych.

Zlew na korytarzu i spiżarkę zrobili Niemcy, więc oni może mieli na to jakieś papiery. Ale wystarczy odrobina wyobraźni, żeby być pewnym, że nie ma ich 83-letni lokator. Do ubiegłego roku tylko tam była bieżąca woda, więc tam się myło naczynia i siebie. Piec i instalacja CO została zrobiona przez ekipę z ADM. Lokator mógł ewentualnie podpisać się w protokole, który wylądował potem w archiwum.

– Ale my takiej dokumentacji nigdzie nie mamy, dlatego żądamy jej od pana Prószyńskiego – wyjaśniała zdenerwowana dyrektor ZGL Północ, Lucyna Januszewska. – Skąd ja mam wiedzieć, że tak było jak mówi lokator?
Czyli nam zaginęły papiery, a winą obarczymy staruszka. Czyżby dla pani dyrektor normalne było, że w 1968 roku lokatorzy byli inwestorami?

– Moją winą jest, że w 1975 roku postawiłem bez zezwolenia ściankę działową w kuchni – wyjaśnia pan Zenon – ale to było pomieszczenie dla mojego sparaliżowanego w wypadku syna. Nie myślałem wtedy o pisaniu pism z prośbą o pozwolenie na jej postawienie. Syna leczył wtedy młody lekarz, Kazimierz Pichlak. Przychodził do nas z zastrzykami kilka razy dziennie. Syn leżał tam dwadzieścia lat, do śmierci. Jeśli to z jej powodu chcą mnie wyrzucić z mieszkania, to rozbiorę ją natychmiast. Ale myślałem, że skoro mieszkanie jest przeznaczone do sprzedania, a ja je zamierzam kupić, to nic się nie stanie, jak będzie tutaj stała.

– Miasto wyznaczyło ten budynek do sprzedaży, dlatego musimy doprowadzić stan faktyczny do takiego jaki jest w dokumentacji – wyjaśnia Lucyna Januszewska. – Od kilku lat prosiliśmy pana Prószyńskiego o przedstawienie dokumentacji wykonanych zmian, albo usunięcie samowoli. On nie reagował, więc co mieliśmy robić? Musieliśmy go zmusić do respektowania przepisów. Wymówiliśmy umowę najmu, w której jest zapisane, że lokator nie może samowolnie dokonywać przeróbek.

– Wielokrotnie pisałem do ZGL, że nie mam żadnych dokumentów, że zlew na korytarzu jest od wojny, CO założyła administracja, a ścianka stoi od ponad lat trzydziestu – mówi Zenon Prószyński. – Ostatnią umowę najmu podpisałem w roku 1996 i nie było w niej żadnych zastrzeżeń ani zaleceń, że muszę coś usunąć. Wodę w kuchni założono nam dopiero w ubiegłym roku, więc skąd mieliśmy ją czerpać, z hydrantu? Wielokrotnie chodziłem do ZGL ale nikt nie chciał ze mną rozmawiać, tylko słyszałem: „Przyjdź pan z papierami!” Ta zabawa trwała wiele miesięcy aż dostałem pismo gdzie napisano, że „w związku z niedopełnieniem formalności związanych z samowolnie wykonanymi zmianami w strukturze lokalu na podstawie ustawy o ochronie praw lokatorów ZGL Północ wypowiada umowę najmu z miesięcznym terminem wypowiedzenia. Termin przekazania mieszkania 03.08.09.” Teraz nie śpię, palę coraz więcej papierosów i nie wiem, czy ktoś mnie weźmie w obronę – denerwuje się starszy pan.

Lucyna Januszewska nie potrafiła odpowiedzieć, czy przygotowanie do sprzedaży lokalu jego najemcy obejmuje również wyrzucenie najemcy na bruk. W telefonicznej rozmowie powtarzała, że stan lokalu musi być zgodny z dokumentacją.

O komentarz poprosiliśmy Jerzego Łużniaka, zastępcę prezydenta miasta: – Jeśli ktoś z miejskich urzędników tak postąpił ze starszym człowiekiem, pionierem naszego miasta, to jest mi za niego po prostu wstyd.

Przebywający na urlopie zastępca prezydenta Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak obiecał, że natychmiast po powrocie do pracy zajmie się tą sprawą. – Jeśli ktoś z miejskich urzędników tak postąpił ze starszym człowiekiem, pionierem naszego miasta, to jest mi za niego po prostu wstyd – usłyszeliśmy. Czy pan Zenon pozostanie w swoim mieszkaniu?

Jak się dowiedzieliśmy, pan Prószyński trafił ze swoją sprawą do zastępcy prezydenta Jeleniej Góry, Jerzego Łużniaka. Ten po zapoznaniu się z dokumentami nakazał cofnięcie decyzji o wypowiedzeniu i polecił ZGL-owi pomoc przy usunięciu niepotrzebnych już urządzeń.
- Przeprosiłem tego pana za niepotrzebny stres z powodu tego wypowiedzenia - dowiedzieliśmy się od J. Łużniaka.

Zenon Prószyński, mieszkaniec Ostrołęki, w roku 1940 jako 13-latek trafił z całą rodziną na przymusowe roboty. Najpierw do Generalnej Guberni, a w 1943 został wywieziony do Rzeszy. Tam pracował w fabryce chemicznej. W 1945 wyzwolony przez Amerykanów wrócił do rodziny. Jednak dom w Ostrołęce był spalony, rodzice nie żyli, a miejsca pobytu rodzeństwa nie znał. Któregoś dnia wsiadł do pociągu. Pociąg dojechał do Wrocławia, ale pan Zenon pojechał dalej. Pociąg skończył jazdę w Jeleniej Górze, gdyż Niemcy wysadzili most na Bobrze. Tak został mieszkańcem naszego grodu. W 1946 roku decyzją pełnomocnika rządu RP na miasto Jelenia Góra stał się użytkownikiem lokalu dwuizbowego przy ulicy Strzeleckiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (82) Dodaj komentarz

~R2 19-07-2009 8:41
Brak slow! Urzednikom ZGL Polnoc zycze mozgu!
~wie39 19-07-2009 8:49
wypieprzyć tą nieudolną dyrektorkę!Na bruk!
GatoNegro 19-07-2009 8:56
Dobrze byłoby, aby tutaj wypowiedzieli się sąsiedzi pana "pioniera". To oni wiedzą najlepiej jak to jest naprawdę z tymi przeróbkami...
GatoNegro 19-07-2009 8:57
Może należałoby tutaj sfotografować także korytarz, a nie samo mieszkanie.
~IP.*.ethere.oc.pl 19-07-2009 9:19
Niech Pani Dyrektor puste mieszkania uporządkuje które stoją po kilka lat , tak jest na Osiedlu Robotniczym mieszkanie stoi puste już 7 lat i straszy od ulicy .Powinni ja zwolnić i dać normalnego dyrektora który zrobi porządek Ją na BRUK!!!!!
~czepek 19-07-2009 9:25
Zero tolerancji dla urzędniczej niekompetencji i głupoty. Proponuje dyrekcje ZGLu zarejestrować w PUPie a na jej miejsce zatrudnić młodych i wykształconych.
~m 19-07-2009 9:25
p.Lucyna Januszewska już dawno powinna odejść z ZGL ! Ta kobieta jest kompletnie nieprzygotowana do pełnienia roli Dyrektorki !!! Totalny bałagan panuje w ZGL i kompletny marazm, żeby cokolwiek było załatwione, to czeka się miesiącami. A na prawie lokalowym w ogóle się nie zna. Najwyższy czas na zmiany, byle na bardziej kompetentną osobę.
~EM 19-07-2009 9:39
To skandal, dyrektorkę na bruk i nie tylko z pracy.
~Kapitan Bomba 19-07-2009 9:40
Od siedzenia za biurkiem i gapienia sie na NK popijając kawke pokręciło się w głowie pani Annie Z. Zastanawiam sie czy gdyby pani rodziców spotkało to co spotkało tego pana to czy podpisała by pani takie pismo czy pomogła by pani w rozwiązaniu tej sprawy? Ludziom trzeba pomagać a nie ustawiać do pionu za pomocą gróźb w formie pism. ( przepisy są jak rozkazy ,a głupich rozkazów sie nie wykonuje)
~kmam 19-07-2009 10:05
W ten sposób lokatorzy ZGL Północ muszą na własny koszt utworzyć dokumentację która nie została prawidłowo sporządzona przez administrację w trakcie remontów robionych od wojny do chwili obecnej właśnie przez administrację. Gratuluję pani dyrektor pomysłowości....
~Jano 19-07-2009 10:14
wszedzie pojawiaja sie tacy ludzie jak pani Januszewska , niekompetentni , nieudolni ,dlatego w tym kraju tak sie dzieje , jak sie dzieje .Poprostu pani dyrektor Januszewska troche sie zagalopowala , i powinna byc z tego stanowiska usunieta ,albo poprostu wywalona na bbruk.
~urząd 19-07-2009 10:25
Pani Zielińska powinna teraz dostać wypowiedzenie pracy (dobrze by było gdyby dostała miesięczne wypowiedzenie, tak jak Pan Prószyński) !!! Urzędnicy do dzieła.
~jerry 19-07-2009 10:42
~_Łowca byków 19-07-2009 10:51
Szanowna Pani dyrektor oto wskazówka dla PANI: Na pewno ma Pani w swojej armii technika budowlanego z uprawnieniami, niech walnie na tym co macie w archiwum dwie kreski na czerwono i podpisze się pod tym, i sprawa załatwiona. No i niech Pani nie zapomni dać Panu Zenonowi kserokopii tego dokumentu ze swoją pieczątką, żeby chłop mógł już spokojnie spać i żeby nie palił tyle papierosów. Dla ZGL-u „Północ” i „Południe” wygodnie byłoby, aby ludzie mieszkali w takich samych norach jak zaraz po wojnie. Kibel na dworze i jedna izba z drzwiami wprost z klatki schodowej, no i jeden zlew na korytarzu dla wszystkich mieszkańców, ale oczywiście czynsze według standardów europejskich. Rozpirzyć to całe towarzystwo wzajemnej adoracji.
~naj 19-07-2009 10:53
Miałem podobnie. Przejąłem w latach 70 mieszkanie po poprzednim najemcy który dokonał drobne przeróbki i szczęśliwy z własnego M-3 podpisałem protokół odbiorczy z ZGL bez wgłębiania się w stan faktyczny. Prostowanie tego zajęło mi kilka lat - załatwianie projektów i zgoda ZGL na zmiany kosztowały mnie wiele kasy i nieprzespanych nocy! Rozumiem co musi czuć ten Staruszek! Urzędniczy Beton jest nie tylko w ZGL ale w całym Magistracie!! Mam nadzieję że P. Łużniak zdąży pomóc temu Panu i sres go nie zabije!!
~iwon 19-07-2009 10:54
To nie pierwsza taka sprawa gdzie Pani Dyrektor wykazuję swoją niekompetencję powinna zostać usunieta ze stanowiska. Miejmy nadzieję że Pan Wice Prezydent nie zapomni o tym Panu
piipi 19-07-2009 11:05
~Wierze,ze ..NASZ (jeszcze) Jerzy Luzniak,gdy wroci z urlopu pomoze zasluzonemu mieszkancowi Jelonki ! ONI ..ktorzy tam mieszkali przed 1945 juz .. na zawsze wyjechali ! Nie pomoga ..
~Jeleniogórzanka 19-07-2009 11:09
To skandal, co sie dzieje w ZGL Polnoc. Pani Januszewska powinna straszyc konsekwencjami swoich pracownikow - o tym, ze brakuje jej dokumentacji wiedza juz wszyscy mieszkancy Jeleniej Gory i co.. i nic z tego nie wynika. A moze kontrola by sie przydala i pomogla Pani Januszewskiej uporzadkowac nie tylko archiwum, ale i ksiegowosc, zeby nie usilowac sciagac od lokatorow podwojnych oplat, czego doswiadczylam????
kwakwa 19-07-2009 11:10
dokonanie samowoli budowlanej nie może być podstawą wymówienia najmu mieszkania komunalnego, przeróbki takie lokator powinien zlikwidować na własny koszt albo może zrobić to zgl i obciążyć lokatora kosztami, natomiast jeżeli budynek ma być sprzedany, to lokatorowi należy się lokal zastępczy w co najmniej takim samym standardzie...
~Gość 19-07-2009 11:17
Ja myśle że w tej sprawie nie chodzi o jakieś papierki , widzę głebszy sens - MIESZKANIE - które spodobało się jakiemuś kolesiowi. Przypomina mi się stare STALINOWSKIE powiedzenie : dajcie człowieka a paragraf się znajdzie : .
~Luk 19-07-2009 11:27
Jak zwykle urzędnicy ZGL północ nie wiedzą o co chodzi i każą odpowiadać za własną głupotę wszystkim oprócz siebie.
kwakwa 19-07-2009 11:29
jest na zgl jedna rada, powykupować mieszkania na własność i po zawiązaniu wspólnoty mieszkaniowej, odciąć się od dotychczasowego zarządcy, gdyby zarobili tak wszyscy, zgl poumierały by śmiercią naturalną w bardzo bolesny sposób a jedynym ich zasobem i utrzymaniem pozostały by budynki socjalne których niestety wykupić się nie da...
~mieszkaniec tego Miasta 19-07-2009 11:40
Jak ktos niewie oco chodzi to podpowiem ? ktos poprostu z ludzi na stołku chce wykupic ten dom , a taki lokator jak Pan Zenon poprostu przeszkadza , wiec trzeba oczyscic lokal a staruszka nailepiej pod most . To poprostu w głowie sie nie miesci co potrafia zrobic niekompetentni urzednicy :( ale niestety oni sa na prawie buuuuu
kwakwa 19-07-2009 11:44
...prezydentowi Łużniakowi nie powinno być wstyd za urzędnika tylko powinien on wyciągnąć od podwładnego konsekwencje wynikające ze stosunku pracy a bazujące na stosownych przepisach...
~ 19-07-2009 11:57
Nastepny "chlopiec" do bicia na forum... Zawsze jak sie kogos opisuje w artykule, to czytelnicy wtedy huzia na Jozia, bo jest okazja dokopac anonimowo, przedtem byli Obrebalski, Luzniak, Rybarczyk, Tarsa, Nowak, (nawet) Zawila, i wiele innych, publicznych osob... Strach w Jeleniej Gorze zajmowac stanowisko albo nawet pracowac w jakiejkolwiek administracji publicznej. Nie pamietam, aby kogokolwiek czytelnicy chwalili. Psy szczekaja, karawana idzie dalej. Ciekawe, kto bedzie nastepny...
~jelgór 19-07-2009 11:58
to co, chcecie tą panią na wiceprezydenta czy wolicie radnego lenarda?:)
~Jeleniogór 19-07-2009 12:10
No cóż, jak pokazuje życie, pani Januszewska ma się dobrze, ale to tylko dlatego że jest służalczo podporządkowana pod urząd miasta. A trzeba pamiętać że jest pracownikiem mianowanym przez ten urząd, a więc losy pani Januszewskiej leżą w rękach urzędu. Następnie trzeba zastanowić się, kto jest szefem lokalówki w urzędzie miasta, no kto, noo, ależ oczywiście, dobra znajoma i koleżanka pani Januszewskiej, czyli pani Zofia Janocha, a więc rączka rączkę myje. I tak oto można zauważyć jak działa urząd miasta i podległe jemu ZGl-e Trzeba równierz pamiętać o pani Annie Zielińskiej, bardzo ambitnej kobiecie, ale niestety bez własnego zdania, a myślicie że dlaczego od administratorki która zajmowała się śmieciami została \"panią dyrektor\" ? Takich przykładów można wyciągnąć o wiele więcej, ale po co ? Przecierz wiadomo jak działają ZGl-e i to nie jest tajemnicą, banda nieudaczników, złodzieji i malwersantów. A czy pan dyrektor Słowik jeszcze pracuje w ZGL północ ? To jest następny przykład jak to układ kolesiostwa pomaga sobie nawzajem, człowiek który nie ma pojęcia o pracy jaką wykonuje, jest to zwykły pionek, którego jedynym zadaniem jest nie przeszkadzać, a wtedy w spokoju dotrwa do godziwej emeryturki. Już mi się nie chce więcej pisać, być może jak bym wydał książkę na temat tych firm, to zbiłbym majątek, a jestem z czasów gdzie jeszcze funkcjonował moloch o nazwie MPGM z dyrektorami Kokorudzem, Pankiem, panią Baranowską i wieloma innymi osobami. I tak oto dochodzimy do momentu, gdzie stary styrany człowiek musi stawić czoła urzędnikom którzy są na naszym utrzymaniu. ŻENADA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 19-07-2009 12:23
Widze, ze Jelgor jest bardzo dobrze poinformowany! A Pan Jeleniogór naprawdę moglby wydac ksiazke na temat tych wszystkich firm i ludzi. Sprzeda sie lepiej niz "Kolorowe chwile" pan Wiklika. To tez kawal historii Jeleniej Gory.
~ 19-07-2009 12:31
Cd. postu z 11:54. Dlatego na tym forum podpisuja sie tylko sami emeryci (albo tuz przed emerytura), bo im nic nie mozna zrobic, ani niczym zagrozic. Zaden piszacy tutaj prywatny przedsiebiorca tez sie nie podpisal pod tym co pisze w poscie.
~ren1 19-07-2009 12:44
Czy pan Łużniak pomoże ? Np. mi zaszkodził! Nie będę opisywał swojej sprawy,która zakończyła się w sądzie na wniosek p. Januszewskiej z "poparciem" p. Łużniaka. Szanowny v-ce nawet nie pofatygował się sprawdzić wiadomości od p. Januszewskiej,która zadziałała na podstawie anonimu moich od zazdrosnych sąsiadów. W dzień eksmisji wprowadzam się do jednego lub drugiego ! Jeżeli redakcja jest zainteresowana moją sprawą,proszę o sygnał.
~maruda 19-07-2009 12:58
Szkoda słów, szkoda człowieka po tylu przejściach... a urzędnicy powinni się zastanowić czy są dla ludzi czy przeciwko !
Cień 19-07-2009 13:03
Przecież to jest przekręt, na 100%. Jestem w stanie udowodnić jeden z ich przekrętów, na który mam dowody, ale kto będzie słuchał szaraka.
~felicja 19-07-2009 13:09
Pani Anna Zielińska jak mi wiadomo jest zastępcą dyrektora d/s wspólnot mieszkaniowych, administruje nimi bez umowy za zgodą decydentów z ratusza. Brak rozliczeń, czyszczenie kont ze środków przeznaczonych na remonty, niekompetencja i arogancja
~tiko 19-07-2009 13:57
jeleniogór, masz słuszną rację,trzeba o tych warchołach komunistycznych ,pisać jak najwięcej,siedzą tu od zarania komuny,i po zmianie ustroju dalej się trzymają,a my jesteśmy dla nich tylko plebstwem.taż bym wiele napisał jak rugują biednych by mieszkania po nich oddać swoim znajomkom.jedna klika .najlepiej było za dyrektora józwiaka i rymarowicza.żadna kontrola tam nie pomoże bo to wszystko sami swoi spod sierpa i młota
~cieplickitubylec 19-07-2009 14:01
Pełna żenada, na podanie o wykup mieszkania mój znajomy po wielu wizytach w urzędzie dostał odpowiedź, po pół roku, że nie wiadomo czy będzie mógł wykupić bo nie ma planu zagospodarowania przestrzennego, sprawa dalej jest w zawieszeniu i niedługo minie rok. Chociaż wg KPA urząd ma 30 dni na odpowiedź. To akurat ZGL południe, ale jak czytam posty to wszystko ma zastosowanie i w tym ZGl-u. Szeregowi pracownicy są zazwyczaj przychylni petentom do momentu podpisu kierownika, potem zaczynają się \\\\\\\"schody\\\\\\\" Pełna żenada, dlaczego nie ruszają pijaczków i kombinatorów? oni robią co chcą, wynajmują pokoje lokatorom, robią z ogródków śmietnisko, złomowisko i nie ma na to rady. Za to porządnych ludzi jak bohater reportażu można nękać o byle bzdurę.
~ 19-07-2009 14:20
poprzedniczka była idento pani G....,zaczynała prace w ADM jako magazynierka i z takim poziomem intelektualnym jako pani dyrektor dotarła do emeryturki . Widac ze nastepczyni jest taka sama
~ed 19-07-2009 14:30
przed przyjęciem do pracy kandydat na urzędnika powinien obowiązkowo przechodzić test na inteligencję i zdrowy rozsądek. oszczędziłoby to wiele nerwóm nam obywatelom.
~do Pana Zenona P. 19-07-2009 14:36
Panie Zenonie ! guzik mogą Panu zrobić tylko straszą, bo padli na starszą osobę i można ją zastraszyć. Muszą dać Panu termnin rozbiórki lub na piśmine wskazać co chcą od Pana. Pan ten lokal ma przez zasiedzenie chociażby. A gdzie była administracja budynku przez tyle lat jak nieświadomi byli sytuacji . którą z premedytacją teraz wykorzystują. PANI DYREKTOR !!! jeśli ruszy tego pana , to INNI ruszą JĄ za inne sprawy np: BEZPODSTAWNE PRZYZNAWANIE lokali MIESZKALNYCH na ul.PIŁSUDSKIEGO. A HOJ dyrektorzyco!!! do następnego razu.Pamiętaj szefowo ,że jesteśmy 5 lat w Unii Europejskiej..
~ala 19-07-2009 15:20
:-)
~olo 19-07-2009 15:27
nienawidzę urzędników
~mieszkaniec 19-07-2009 16:01
Ale jak P. Łużniak wróci z urlopu to prosto do Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu , więc sprawą na pewno się nie zajmie :((
~lokatorka zgl-u 19-07-2009 16:16
No proszę, jak to z podrzędnego pracownika zajmującego się śmieciami, zostaje się zastępcą pani Januszewskiej i jednym podpisem wyrzuca się człowieka na bruk. Przynajmniej pani Dyrektor Januszewska ma czyste ręcę, bo ma ludzi którzy nadstawiają swoje głowy, i podpisują takie decyzje ;-) Pewnie następnym krokiem pani Januszewskiej, będzie kandydowanie na prezydenta Jeleniej Góry, a wtedy stołek naczelnej w ZGL-u przejmie pani Zielińska :-)
~ 19-07-2009 17:43
Niestety takie jest życie ja chcąc przerobić mieszkanie muszę sporządzić projekt a oni nawet w dokumentach nie mają planu budynku tylko na mapce gdzie się znajduje. Tak więc na dobrą sprawe pominnam zrobić remont i powiedzieć że tak już było w końcu nie maja projektu. Ale nie tu pani dyrektor i jej ulubiony nadgorliwy młody technik (B... ) zwykłemu obywatelowi robią pod góre i niech robi wszystko na własny koszt a jak nie to niech zasuwa 2 piętra na dół do toalety. Może szanowna pani dyrektor pomieszkałaby w takich warunkach i w zimie przy minusowj Nawet nie jest to budynek socjany aby żyć w takich warunkach wstyd gorzej niż na wsi.
~zbulwersowany 19-07-2009 17:56
Ludzie !!!!!!!!! popatrzcie na pierwsze zdjęcie, widać wyraznie jak skromnie ten człowiek żyje!!!!!!! Napewno całe swoje życie przepracował dla tego kraju, a teraz jednym podpisem chce się go pozbawić skromnego dwu izbowego mieszkania. Może pani Januszewska się pochwali jakim dysponuje mieszkaniem i w jaki sposób weszła w posiadanie tego mieszkania.
~nn 19-07-2009 18:00
~młody technik B 19-07-2009 18:03
Do kobiety która chce robić remont :-) Ten nadgorliwy młody technik, to nie kto inny jak mąż bratanicy pani Zofi Janochy , szefowej lokalówki w urzędzie. No i oczywiście gdzie pracuje bratanica pani Janochy, oczywiście w urzędzie. No i niech ktoś powie że nie ma pracy, jest, ale dla rodzinki i znajomych, a reszta niech melduje się co miesiąc w pośredniaku
~duch komuny 19-07-2009 18:55
Czytam i nie mogę w to uwierzyć. Zadam pytanie: Czy coś się zmieniło od czasów komuny? NIC oprócz tego, że jest jeszcze bardziej śmieszniej. Ha Ha Ha
~felicja 19-07-2009 19:04
Może wspólnoty mieszkaniowe " administrowane" przez ZGL zaczną składać doniesienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa i w ten sposób odstawimy panie od koryta
~Tomek 19-07-2009 19:05
Brak slow!
~ 19-07-2009 19:30
DO Łowcy bykow ,święta racja,chyba potrzebne mieszkanko dla rodzinki,a pana do schroniska dla bezdomnych! pani dyrektor na taczke jak Jagne borynową
~ruski 19-07-2009 19:38
Panie Zenonie Prószyński za taki stan odpowiada gospodarz Jeleniej Gory - ten Pan ? I tak dalej .......sesja sejmiku 23 lipca Co to za ptica - Rok urodzenia: 1955 lata 90. Politycznie związany był ze Stronnictwem Konserwatywno-Ludowym, potem z AWS. W koncu znalazl sie w Platformie Obywatelskiej :znany pod nickiem "Doniczkarz". BYLO MINELO. Samowolnie zajmuje się inwestycjami, a mial zajmowc sie gospodarką komunalną. podlegale mu byly wydziały: geodezji i gospodarki nieruchomościami, ochrony środowiska i rolnictwa oraz urbanistyki, architektury i budownictwa, a także straż miejska.. Tak mawil w roku 2000 Największe rozczarowanie to to, że nie udało się nam przejąć władzy w Jeleniej Górze. A największa satysfakcja to to, że zostałem radnym, że ponad - trzysta osób mi zaufało i mam nadzieję, że przez tę kadencję nie zawiodę ich i będę starał się w jakiś sposób spełnić ich oczekiwania., planuje dla swych mieszkańców wyjątkowe przedsięwzięcia. BEDZIE LEPIEJ Jak mówi, będzie starał się dopilnować jeleniogórskich inwestycji, którymi zajmował się jako zastępca gospodarza miasta. Wśród nich jest między innymi budowa basenów termalnych, lokalny program rewitalizacji czy budowa południowej obwodnicy Jeleniej Góry. Za Jego zdrowie Od PO, By zylo sie lepiej wszystkim
~cieplik 19-07-2009 19:45
Panie Prezydencie ,głosowałem na Pana,i żądam od Pana odpowiedniej reakcji w powyższej sprawie.
~romi 19-07-2009 19:50
ZGL nigdy nic nie wiewie nigdy też nie ma funduszy na remonty za to głośno ryczy na tych z których żyje a ryczy długo i doniośle tak długo że po dwóch latach od wykwaterowania mnie z mieszkania które przeznaczono do rozbiórki wciąż grożą mi pisemnie że mam zlikwidować źle zainstalowany ich zdaniem , podgrzewacz do wody .
~Maślana 19-07-2009 20:42
prądem bohatera.......????????????
~ 19-07-2009 21:00
Nepotyzm nepotyzm nepotyzm!!!
~</>#^@/ 19-07-2009 21:18
~kkk 19-07-2009 21:19
gdzie jest regulamin?????????????/
~miejscowy 19-07-2009 21:22
ta nieudolna dyrektorka nie potrafi nawet dopilnować aby we wspólnotach mieszkaniowych, którymi zarządcą jest ZGL Pólnoc odbyły się zebrania roczne do końca I kwartału. Kolesiostwo w Jeleniej górze nadal kwitnie ! ! !
~były jg 19-07-2009 21:42
Jak dobrze, że wyjechałem z tej czerwonej kotliny, dzisiaj zapewne też by mnie wywalono jak starego mohera na śmietnik!
~do p. Januszewskiej 19-07-2009 23:08
~T-tryk 20-07-2009 1:10
Wydaje mi sie ,że ilość i treść postów świadczy o problemie z ZGLem pn. i p. dyrektor.Trzeba się zjednoczyć. Wtedy będzie większa siła przebicia w walce z tą biurokratką .
~ 20-07-2009 7:02
Czy te przegrodzenia i zagrodzenia są w obrębie mieszkania "Pioniera", czy "Pionier" tak zagrodził korytarz, że sąsiadom trudno tam przejść?
~ehhh 20-07-2009 7:21
wiecie co mailem stycznosc z ZGL Chodzilo o wynajecie "ruiny" gdzie warunkiem bylaby odbudowa i dlugoterminowa dzierzawa Chodzilem do ZGL do babki od dzierzawy lokali I wizyta: prosze przyjsc za tydzien w srode a sprawdze co mozna zrobic. II wizyta sroda: babka calkowicie mnie nei kojazy po czym jak mowie o co chodzi odpowiada: "ZAPOMNIALAM hihihihi /w tle gra dosyc glosno radyjko a na monitorze Nasza Klasa!!!/ Ale wie Pan co prosze isc do Pani dyrektor i z nia to uzgodnic".... Wiec ide... "Pani dyrektor przyjmuje w poniedzialki od - do Prosze przyjsc w poniedzialek" III wizyta poniedzialek umowione spotkanie z Pania dyrektor: Przede mna do ZGL wchodzi kobieta z katalogami Avon, idzie przede mna na pietro do Pani dyrektor, ja spotykam znajomego w holu ona wchodzi pierwsza do dyrektorki tego calego syfu... po czym ja wchodze... w srodku juz nie ma Pani od kosmetykow. Mowie sekretarce ktora ma straszny balagan na biurku ze bylem omowiony na godzine 11 a ona ze "niestety ale Pani dyrekotr ma wazne spotkanie i sekretarka dlaej przeglada jeden z katalogow!!!!!" BYLA TO OSTATNIA MOJA WIZYTA! KAzdy d...l poszedlby na uklad wynajmujac stara ruine a otrzymujac odremnotowany lokal + umowe dlugoterminowa wynajmu!!! A tutaj nawet nei potrafia zadbac o interes miasta tylko pewnie swoja kieszen napychaja!!! BRAK SLOW!
~Hefajstos 20-07-2009 9:07
Wsyp do kotła garść urzędniczej braci w czystej POstaci, a powstanie takie piwko którego sami nie wypiją. Ha, - siedzą sobie, papierki przekładają. PiSemka piszą - żądają Tacy są zmęczeni i zapracowani bo tyle jest tej dokumentacji (której nie ma), że wszystkie te sprawy aż „100 lat” potrzebują by się wyjaśniły. Panie Zenonie – wyrazy szacunku.
~ 20-07-2009 9:30
Niestety, proszę Państwa, prościej jest złorzeczyć na urzędników, aniżeli przeza...lizować temat. Dlaczego inni muszą zapłacić za przeróbki w mieszkaniu, a Pan Zenon uprawia samowolkę od lat i wszystkich, jak widać, bierze na litość. Każdy przeszedł coś ciężkiego w życiu, a przepisy są po to, aby je przestrzegać
~Tomy M. 20-07-2009 14:51
Ktoś chce kupić ten dom ... i dobrze smaruje a Pani z ZGL bierze ... bo tylko ryby nie biorą.
teessi 20-07-2009 18:25
Chcę zauważyć, że "pionierów" Jelenia Góra ma bardzo wielu, w zasadzie wszyscy tutaj to albo "pionierzy", albo ich potomkowie, każda rodzina ma swojego "pioniera", mającego większą lub mniejszą siłę przebicia... Jak już emocje opadną, to może POROZMAWIAJCIE Z SĄSIADAMI TEGO "PIONIERA", co ONI o tym wszystkim sądzą. Z bliska naprawdę lepiej widać... Może nawet całkiem inaczej...
teessi 20-07-2009 18:34
Łatwo rzucać pomówienia, ale weźcie pod uwagę, że nikt tutaj nie jest całkiem anonimowy. Np. ten post z 14:51 20.07.2009 (Tomy M.) - czy powinien tutaj się znaleźć? Do rozważenia jego usunięcie, ale to zależy od Redakcji. Redakcja ostatnio dodaje posty dość automatycznie, NIE CZYTAJĄC ich nawet, bo "zalatana".
~zgl-e 20-07-2009 22:58
Arogancja, indolencja , ignorancja , kumoterstwo ......
~ 21-07-2009 7:19
ZGL-e to jedno, a ta sprawa to drugie, porozmawiajcie z sąsiadami tego pana.
~luka 21-07-2009 13:57
ta pani urzednik powinna ............................
~kk 21-07-2009 18:24
za te posty pani Dyrektor powinna zgłoscic to do prokuratury proszę o przeczytanie regulaminu ja zadzwonie do pani dyrektor i podam jej mysl
teessi 21-07-2009 19:39
Ty, KK, lepiej nie denerwuj schorowanej osoby.
~Bolko z Piastowiczów. 23-07-2009 14:23
W okresie przygotowawczym przyjęcie Polski do U.E. (01.05.2004 r.!!!), Minister Infrastruktury wydał Rozporządzenie z dnia 12 kwietnia 2002 r., w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (Dz.U. 2002, nr 75, poz. 690) Obowiązek przestrzegania zapisów tego Rozporządzenia spoczywa na zarządcach i właścicielach budynków (w opisanej sprawie – na ZGL „Północ”). W dziale III, rozdz. 7 – Szczegółowe wymagania dotyczące mieszkań w budynkach wielorodzinnych, „stoi jak byk” w jaką „używalność” powinny być wyposażone mieszkania, aby spełniały choć minimum europejskiego standardu. Wszyscy więc najemcy mieszkań komunalnych bez tzw. „wygód”, którzy nieopatrznie jeszcze sami sobie ich nie stworzyli, powinni domagać się niezwłocznego poprawienia ich warunków mieszkaniowych (teraz już dodatkowo w twardym oparciu o w/w. Rozporządzenie). Zasypujmy więc ZGL-e pismami, żądaniami, skargami, „zadręczajmy” swoimi wizytami „Ratusz”, nękajmy urzędników wszystkich lokalnych szczebli, składajmy pozwy do Sądu, itp. Dostosowanie poziomu naszego bytu do unijnych wymogów, to przecież nie tylko wysokość płaconego czynszu!!! Pamiętajmy również, że będą kolejne wybory na terenie naszego miasta!!!
teessi 23-07-2009 18:59
do Bolko z Piastowiczów - Jeśli takie są wymagania co do budynków wielorodzinnych, to może te bez wygód nie mają prawa być zamieszkane... Dokąd radzisz wysiedlić mieszkańców tych "nie dostosowanych" budynków?
~gosć 24-07-2009 7:47
coż pierwszej mojej wypowiedzi nie wydrukowaliście a więc piszę jeszcze raz, w którym kraju rozwinietym kulturalnie i gospodarczo w nie swojej własności najemca może robić co mu się rzewnie ; podoba? jestem zaszokowana wypowiedziami swoich poprzedników, wielu z nas jak tylko co mu nie pasuje natychmiast powoluje się na to , że w krajach UE wiele sytuacji jakie mają u nas miejsce jest nie do pomyslenia ale zapominają, że nie do pomyślenia w tych krajach jest także łamanie prawa i przepisów co tez uczynił "nasz wielki pionier" nie do pomyślenia jest także żeby w takich sytuacja przedstawiciel władz miasta popierał łamianie prawa i przepisów i stawał w obronie kogoś kto to prawo złamał, oburzeni są pewnie ci , którzy tak samo jak nasz pionier postepują, no i najlepiej zwalic winę na koziołka ofiarnego tj. ZGL - prawda Panie Wiceprezydencie ? po wojnie ZGL nie przydzielał mieszkań a teraz całą winą obarcza się tych, którzy nie mają i mieli na to wpływu, wciąż jak widzę są u nas równi i równiejsi , jedni prawo musza przestrzegać a inni nie i dopóki tak u nas będzie dopóty nigdy u nas nie będzie dobrze, Polakom potrzebny jest taki ktoś kto to jak to się mówą weźmie nas za mordę i wymusi na nas przestrzeganie przepisów, dopiero wtedy zacznie być lepiej, rzeczywiście szkoda, że nikt nie porozmawiał z pozostałymi mieszkańcami budynku, w którym mieszka nasz pionier i przez którego oni teraz mają kłopot, dopóki nie zmieni sie nasza mentalność będzie źle i wciąż będziemy narzekać, czekam na lepsze czasy a teraz miej nas w swojej opiece Panie Boże!
~anty gość 24-07-2009 10:04
Do "gość" Jeśli twoja wiedza jest szersza, niż tych wszystkich osób komentujących to zdażenie, to bardzo proszę, podziel się tą wiedzą. Większość ludzi ustosunkowała się do przedstawionego problemu w tym artykule, a nic w nim nie ma o łamaniu prawa przez naszego bohatera. Innym faktem jest to , że ZGL-e to istny twór biurokratyczny, załatwienie czegokolwiek w tych firmach, to droga przez mękę, więc nie dziw się że takie, a nie inne opinie można tu przeczytać.
~anty gość 24-07-2009 10:09
I jeszcze jedno do "gość" Z artukułu wynika że problem dotyczy ścianki działowej w kuchni, nie napisano z czego ta ścianka jest. Z tego co się orientuje ta takie przeróbki nie wymagają zgody administracji (jeśli scianka działowa jest typu lekkiego np. regips)
~Don Antonio 24-07-2009 14:39
Jakie to ma znaczenie ' samowolka' to tylko pretekst i woda na mlyn dla Z.G. L - nekanie starszych ludzi ktorzy nie maja ani sily ani cierpiwosci walczyc z ta biurokratyczna maszyna bylego wicka Jerzego Luzniaka odpoiedzialnego za wspoludzial w kantowaniu najemcow.
~ 24-07-2009 16:43
A gdyby wam ktoś zagrodził kawał korytarza, włączając go własnego mieszkania, że byłoby trudno przejść przez ten korytarz, nie mówiąc o wniesieniu mebli do drugiego mieszkania, to bylibyście zadowoleni z takiego sąsiada i ubolewali nad tym, że ZGL nie godzi się na takie zmiany, które są uciążliwe dla sąsiadów?
~NegocjtorKołchozowy ZGL 27-07-2009 6:51
Gdyby Z.G.L robiłą regularnie inwentaryzację to do taka sytuacja nie miała by miejsca. Proszę poprosic zarzadcę budynku czyli Z.G.L. czy przeprowadziła inwentaryzację w tym budynku każdego lokatora kolejnie. Jestem pewien że pracownicy Kołchozu Z.G.L zaniechali swych obowiązków. ZGL nie dokonali inwentaryzacji od 2000> a) po wyprowadzających się najemcach b) ani wprowadzających się nowych lokatorów. A teraz nikt nie dojdzie do porozumienia, potrzebny etat - negocjator !
~Henryk:) 14-08-2009 17:31
Szanowni Państwo Pani Dyrektor Januszewska już od dawna słynie z takich właśnie posunięć. Ta Pani ma jeden cel nie pomóc lokatorowi a tylko zaszkodzić. Osobiście miałem i mam nadal do czynienia z ta Panią i wiem do czego jest zdolna. Dlaczego w ZGL-u Południe lokatorzy nie mają takich problemów jak z ZGL-em Północ. Już wielki czas aby Pan Prezydent osobiście zajął się tą Panią . Tłumaczenie tej Pani,że dąży do przywrócenia stanu pierwotnego mieszkań jest oczywistą bzdurą. Szanowna Pani prawo nie może działać wstecz. Lepiej byłoby aby Pani zajęła się porządkami w mieście. Śmietniki w Państwa zarządzie wyglądają wręcz skandalicznie i ośmieszają całą naszą społeczność. Powinna się Pani tego wstydzić. Pozdrawiam wszystkich którzy stają w obronie Pana Zenona. Henryk

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group