Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 2979
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Pilnujcie swoich rzeczy – przestrzega turystów policja

Wtorek, 10 lutego 2009, 12:07
Aktualizacja: 17:08
Autor: Angela
W miniony weekend w Karpaczu kilku turystów przekonało się, że należy dokładnie pilnować swoich rzeczy, a szczególnie dokumentów, pieniędzy oraz drogiego narciarskiego sprzętu. Policja otrzymała kilkanaście zgłoszeń o kradzieżach, do których doszło przede wszystkim z winy samych właścicieli, którzy pozostawiali skradzione przedmioty bez żadnego zabezpieczenia.

W sobotę na policję zgłosił się m.in. turysta z głębi Polski, któremu skradziono sporej wartości narty z plastikowego bagażnika na samochodzie. Po wejściu do restauracji mężczyzna pozostawił otwarty pojemnik. Inna turystka w minioną niedzielę straciła portfel, dokumenty i pieniądze – około 300 złotych, ponieważ nie wyciągnęła tego wszystkiego z kurtki, którą położyła przy wyjściu z zatłoczonej restauracji. Do komisariatu policji zgłosił się również człowiek, któremu z kurtki wyciągnięto 50 euro.

Większość kradzieży dotyczy przedmiotów pozostawionych bez kontroli, czyli położonych w restauracjach, otwartym samochodzie oraz pensjonatach. – Dlatego apelujemy by turyści i mieszkańcy zwracali uwagę na to gdzie pozostawiają przede wszystkim dokumenty i pieniądze. Warto też sprzęt narciarski zabierać do pensjonatów ze sobą – prosi policja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group