Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 14679
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Piłki, które uczą

Środa, 11 grudnia 2019, 7:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 grudnia 2019, 8:26
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Piłki, które uczą
Fot. Miejski Biuletyn Informacyjny pod Szrenicą
O tym, że zabawa z piłkami może mieć wartość edukacyjną przekonały się dzieci podczas specjalnej imprezy, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Szklarskiej Porębie.

W innowacyjnych zajęciach z piłkami edukacyjnymi Eduball, prowadzonymi przez dra Ireneusza Cichego wzięły udział dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 5 w Szklarskiej Porębie oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Mysłakowicach.

Piłki edukacyjne Eduball to nowatorska pomoc dydaktyczna dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, usprawniająca proces dydaktyczno-wychowawczy na tych etapach. Ich twórcami byli pracownicy Katedry Zespołowych Gier Sportowych Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
 
Umieszczenie na piłkach liter, cyfr oraz znaków pozwala na ich wszechstronne wykorzystanie w różnych obszarach nauki. Dzieci uczestniczące w zajęciach ruchowych z Eduballami zdobywając umiejętności, nie tylko ruchowe, ale również z języka polskiego, matematyki, języków obcych i innych przedmiotów. Poznają w ten sposób kolory, litery, cyfry, znaki matematyczne i interpunkcyjne oraz mnóstwo zasad związanych z treściami edukacji językowej i matematycznej. Rozwijają zdolności motoryczne i doskonalą umiejętności ruchowe m.in. podania i chwyty piłki, kozłowanie i rzuty, odbicia i przyjęcia, uderzenia do bramki i wiele innych.

Twoja reakcja na artykuł?

7
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group