Okręg jeleniogórski: Piłkarze z Wlenia w pogoni za SP Gol

Środa, 5 maja 2010, 12:22
Aktualizacja: 19:36
Autor: KAM/arec
Pogoń Wleń wygrała w Sokołowcu z Sokołem 3:1 w 19 kolejce rozgrywek jeleniogórskiej B–klasy. Jak na warunki panujące w tej klasie rozgrywkowej kibice mogli zobaczyć ciekawe widowisko sportowe.

Mimo pochmurnego dnia sporo kibiców oglądało mecz w Sokołowcu gdzie miejscowy Sokół podejmował Pogoń Wleń. Piłkarze z Wlenia po pierwszym gwizdku arbitra wypracowali wyraźną przewagę na boisku. Już w 14 minucie spotkania Zdanowicz uderzył na bramkę, ale strzał okazał się niecelny. Po chwili piłka powędrowała prosto pod nogi Tomczaka a ten potężnym strzałem umieścił piłkę w bramce gospodarzy ustanawiając wynik 0:1

Piłkarze z Sokołowca po stracie bramki ruszyli do ataku. Efektem tego jednak był tylko jeden strzał na bramkę, ale piłka minęła słupek o kilka metrów. Po tej akcji goście przystąpili do zmasowanego ataku. Było widać jednak poziom jaki panuje na B - klasowych boiskach. Akcje były niedopracowane i nieskuteczne, chociaż bramkarz Sokołowca musiał interweniować kilka razy i ratował Sokół przed utratą bramki. Pierwsza połowa minęła dosyć ciekawie, ale do przerwy piłkarze z Wlenia cały czas prowadzili 1:0.

W drugiej połowie Sokół ruszył do ataku przeprowadzając wiele niebezpiecznych akcji, z którymi Pogoń nie mogła sobie poradzić. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 52 minucie Sokół zdobył pięknego gola strzałem z dużego dystansu wyrównując na 1:1. Po tym golu piłkarze z Wlenia musieli jak najszybciej odrobić straty. Cały czas bowiem myślą o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej. Wlenianie zdobyli drugiego gola w 57 minucie, ale sędzia odgwizdał spalonego. W 66 minucie piłka trafiła do Kunika i ten po przebiegnięciu kilku metrów potężnym strzałem z lewej nogi posłał piłkę wprost do bramki gospodarzy ustanawiając wynik 1:2. Po zdobyciu gola gra zaczęła układać się lepiej dla piłkarzy z Wlenia, którzy zdobyli jeszcze jedną bramkę podwyższając wynik meczu na 3:1 i taki rezultat utrzymał się już do końcowego gwizdka arbitra.

Sokół Sokołowiec – Pogoń Wleń 1:3 (0:1)

W 19 kolejce B klasy zaplanowano dwa mecze derbowe Jeleniej Góry. KKS zremisował ze Street Squadem 2:2, a spotkanie SP Gol z rezerwami Pub Gola zakończył się walkowerem na korzyść tych pierwszych. Kolejny z jeleniogórskich zespołów KS Maciejowa przegrał z Bobrami Wojanów 2:4. W grupie drugiej jeleniogórskiej B klasy nadal na czele SP Gol z dorobkiem 47 punktów. Pogoń Wleń jest trzecia i ma do lidera 5 punktów straty.