Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7658
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Pikowanie „Orła” – zarząd spółki odwołany

Poniedziałek, 28 lipca 2008, 16:52
Aktualizacja: 17:11
Autor: Angela
Region Jeleniogórski: Pikowanie „Orła” – zarząd spółki odwołany
Fot. Archiwum
Rada nadzorcza Zakładów Lniarskich „Orzeł” w Mysłakowicach odwołała zarząd spółki. Od kilku miesięcy masowo zwalniani są pracownicy poszczególnych działów, a część majątku wywożona jest na złom. Czy to początek końca zakładu?

Zarząd spółki „Orzeł” w Mysłakowicach z byłym prezesem Markiem Błażkowem na czele, został odwołany w miniony czwartek. Z zajmowanym stanowiskiem musieli się również pożegnać: wiceprezes Jacek Golonka oraz członek zarządu Józef Pradela.

Teraz na okres trzech miesięcy ich miejsce zajmą Rafał Czupryński i Marcin Szawłowski. Oficjalny powód odwołania byłego zarządu to niezadowalające wyniki osiągane przez spółkę. Co w rzeczywistości oznaczają?
„Orzeł” zaczął podupadać wskutek nieporadności zarządu – mówi były pracownik spółki proszący o anonimowość.

– Od dłuższego czasu firma miała poważne problemy finansowe. Całkowicie pogrążyły ją zaciągnięte kredyty, których spółka nie była w stanie spłacać. Przez lata wójt umarzał jej podatek, a kiedy prawo zaczęło tego zabraniać, Urząd Gminy Mysłakowice przejął część budynków, gdzie teraz znajduje się oczyszczalnia ścieków.

W ostatnim czasie pojawiły się masowe zwolnienia ludzi. Całkowicie zamknięto przędzalnię, a jej wyposażenie wywieziono na złom.
Czy to pierwsze oznaki „zestrzelnia” „Orła”? O tym napiszemy w najbliższym wydaniu naszego tygodnika Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group