Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6707
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pikowanie „Orła” – zarząd spółki odwołany

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Poniedziałek, 28 lipca 2008, 16:52
Aktualizacja: 17:11
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Rada nadzorcza Zakładów Lniarskich „Orzeł” w Mysłakowicach odwołała zarząd spółki. Od kilku miesięcy masowo zwalniani są pracownicy poszczególnych działów, a część majątku wywożona jest na złom. Czy to początek końca zakładu?

Zarząd spółki „Orzeł” w Mysłakowicach z byłym prezesem Markiem Błażkowem na czele, został odwołany w miniony czwartek. Z zajmowanym stanowiskiem musieli się również pożegnać: wiceprezes Jacek Golonka oraz członek zarządu Józef Pradela.

Teraz na okres trzech miesięcy ich miejsce zajmą Rafał Czupryński i Marcin Szawłowski. Oficjalny powód odwołania byłego zarządu to niezadowalające wyniki osiągane przez spółkę. Co w rzeczywistości oznaczają?
„Orzeł” zaczął podupadać wskutek nieporadności zarządu – mówi były pracownik spółki proszący o anonimowość.

– Od dłuższego czasu firma miała poważne problemy finansowe. Całkowicie pogrążyły ją zaciągnięte kredyty, których spółka nie była w stanie spłacać. Przez lata wójt umarzał jej podatek, a kiedy prawo zaczęło tego zabraniać, Urząd Gminy Mysłakowice przejął część budynków, gdzie teraz znajduje się oczyszczalnia ścieków.

W ostatnim czasie pojawiły się masowe zwolnienia ludzi. Całkowicie zamknięto przędzalnię, a jej wyposażenie wywieziono na złom.
Czy to pierwsze oznaki „zestrzelnia” „Orła”? O tym napiszemy w najbliższym wydaniu naszego tygodnika Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~grek 28-07-2008 17:59
Ciekawe kto przejmie firmę kiedy zostanie wyceniona po cenie gruzu. Ktoś już sobie ostrzy zęby.
KochaSJG1983 28-07-2008 22:09
Wiadomo, co się stanie z Zakładową Służbą Ratowniczą ZL "Orzeł" S.A. Mysłakowice?
~... 28-07-2008 22:22
Len teraz taki modny a przy upałach jaki wspaniały . Proszę zobaczyć w sklepach co się sprzedaje i na ludzi na uliczch (bo i panowie chodzą w ubraniach z lnu). Trudno pojąć w czym rzecz???
~Mysląkowice 29-07-2008 7:48
to szefowie działów w Orle do tego doprowadzili-za co oni sie wybudowali? za pieniadze z Orła!!!!!!!!!! tu potrzeba zmienic wszystkich kierownikow i majstrow.moze wtedy cos sie jeszcze zachowa
~Gł. Ekonomista Jeleniej 29-07-2008 9:33
To rzeczywiście wina Zarządu Spółki. Od lat nosili nosy wyżej niż powinni. Nie współpracowali z lokalnym środowiskiem - panowie bawili w Stolycy i przygotowywali Zakłd do upadku.
~misia 29-07-2008 10:27
zgadzam się kierownictwo też do wymiany
~xxx 29-07-2008 12:03
może najpierw niech CBA zbada kulisy i śmiesznie niskie ceny sprzedaży nieruchomości zakładowych np.nieruchomośc stoi pusta i niszczeje wynając nie mozna,kupić nie można a tu nagle za tydzień okazuje się że ktoś kupił tą nieruchomość po super cenie
~ammma 30-07-2008 16:06
to jest straszne ciągle ludzi mamili że będzie dobrze, a teraz traktują ich jak sługusów, pensje brali duże, mistrzowie nic nie robili chodzili w garniturkach po odzdziałach kierownicy to samo a ludzie brudni w ochydnych warunkach się myli a śniadania i kolacje odbywały się w asyscie karaluchów!!!!!!!!!!!! A teraz won na bruk!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group