Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8677
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Pijany „recydywista” za kółkiem

Piątek, 27 listopada 2009, 8:42
Aktualizacja: 8:42
Autor: TEJO
Mężczyzna znany policjantom z zamiłowania do jazdy na dwóch gazach i to nie swoim samochodem, po raz kolejny wpadł w ręce stróżów prawa. Tym razem doprowadził do kraksy.

Policjanci z Kamiennej Góry interweniowali przy kolizji samochodu osobowego na drodze w okolicy Krzeszowa. Przy rozbitym aucie zastali 23-letniego kamiennogórzanina. Było czuć od niego alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile w organizmie. Funkcjonariusze udowodnili mu, że to on kierował pojazdem.

Sprawca znany jest już policjantom z Kamiennej Góry. Dwa tygodnie wcześniej funkcjonariusze ruchu drogowego, patrolując ulice miasta zauważyli dziwne jadący samochód osobowy m-ki VW Golf. Postanowili sprawdzić zarówno kierowcę jak i pojazd. – Kiedy policjant podszedł do kierowcy, ten nagle ruszył, cofając w kierunku radiowozu. Funkcjonariuszowi na szczęście udał się przez otwarte okno sięgnąć do stacyjki i wyłączyć silnik. Kierowca stawiał opór. Po chwili, po obezwładnieniu został zatrzymany przez funkcjonariusza – informuje mł. asp. Waldemar Oszmian, rzecznik policji w Kamiennej Górze.

Sprawca był agresywny. Okazało się że nie posiada prawa jazdy, ani dokumentów pojazdu. Policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Ponieważ mężczyzna odmówił badania na alkomacie, pobrano mu krew do badania. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Samochód, którym jechał wówczas zatrzymany okazał się autem kradzionym. Następnego dnia jeden z mieszkańców gminy Kamienna Góra przyszedł zgłosić kradzież golfa. Nie ukrywał swojego zaskoczenia kiedy po złożeniu stosownego zawiadomienia odebrał auto.

Mężczyzna zatrzymany przez policjantów, był już wcześniej notowany również, m.in. za włamania, kradzieże i groźby. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group