Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 6596
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Pijany kierowca ciężarówki chciał przekupić policjanta

Środa, 16 lutego 2011, 14:13
Aktualizacja: 14:46
Autor: KMP
Nietrzeźwy kierujący (0,8 promila) w zamian za odstąpienie od czynności służbowych wręczył policjantowi 1000 zł łapówki.

Policjanci prowadząc działania w ramach akcji „Truck” w Radomierzu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki MAN, 58-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca posiada nieważne od przeszło roku zezwolenie na przewóz rzeczy na potrzeby własne.

– Ponadto funkcjonariusz w trakcie rozmowy z mężczyzną wyczuł od niego wyraźną woń alkoholu. Badanie wykazało 0,8 promila. Kierujący w zamian za odstąpienie od czynności służbowych wręczył policjantowi tysiąc złotych łapówki – poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji jeleniogórskiej.

Policjant kwoty nie przyjął, a sprawca trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za próbę przekupstwa policjanta grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Podczas akcji "Truck" policjanci skontrolowali 67 pojazdów ciężarowych, w tym 10 autobusów, busów przewożących osoby. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych, w związku ze złym stanem technicznym pojazdów lub brakiem badań technicznych, a 17 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi za popełnione wykroczenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group