Piątek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5448
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Pijany kierowca busa wpadł w poślizg. Ośmiu rannych!

Sobota, 2 kwietnia 2011, 17:15
Aktualizacja: Niedziela, 3 kwietnia 2011, 7:47
Autor: Petr
REGION: Pijany kierowca busa wpadł w poślizg. Ośmiu rannych!
Fot. Petr
Dzisiaj, około godz. 17.00 na wysokości skrzyżowania dróg przy stacji benzynowej SOMBIN (rozwidlenie Karpacz–Mysłakowice) doszło do wypadku busa marki LT35 Volkswagen. Pijany kierowca tegoż próbował wyprzedzić citroena, czego wynikiem jest ośmiu rannych pasażerów!

– W siedemnastomiejscowym autobusie marki LT35 Volkswagen znajdowało się szesnaście osób, wliczając kierowcę. Prowadzący pojazd miał 2 prom. alkoholu we krwi, gdy wykonywał manewr wyprzedzania. W konsekwencji, wpadł w poślizg, przewrócił pojazd, który następnie zsunął się na pobocze. Część pasażerów wyszła o własnych siłach, z kolei ci, którzy doznali poważniejszych obrażeń ciała zostali przeniesieni na pobliską łąkę. Tam właśnie, toczyła się cała akcja ratunkowa – mówił nam mł. aspirant Marcin Drozd z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze.

W sumie, w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę poważnych obrażeń doznało aż 8 pasażerów, których w trybie natychmiastowym przewieziono do szpitala. Ci, którzy nie skarżyli się na żadne dolegliwości powodowane nieszczęśliwą „wywrotką”, według informacji również trafią na obserwację do placówki służby zdrowia. Co zaś się tyczy pijanego kierowcy, został on zatrzymany: „do wytrzeźwienia”.

– W dniu jutrzejszym rozpoczną się wobec niego czynności dochodzeniowo-śledcze. Wskutek wypadku, na szwank zostały narażone osoby w wieku od 14 do 17 lat. „Piłeś, nie jedź”, głosi mądre powiedzenie. I niech to będzie apel do wszystkich – dodaje Drozd.
Nieoficjalnie wiadomo, że busem jechali młodzi sportowcy ze Świerzawy. Stan zdrowia rannych nie jest znany, ale ich życiu nie grozi niebezpieczeństwo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (126) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group