Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 9053
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pijana matka zadymiła

Wtorek, 19 grudnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 19 grudnia 2006, 10:30
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Pijana matka zadymiła
Fot. Piotrowski
Tragicznie mógł się skończyć poniedziałkowy wieczór dla 48-letniej mieszkanki ulicy Nadbrzeżnej i jej ośmioletniej córki.

Przed pójściem spać i położeniem do łóżka dziecka kobieta napaliła w piecu. Po kilku godzinach, porzed północą, obudziła się, kiedy mieszkanie spowite było kłębami dymu. Zaniepokojona zbudziła córkę i wezwała pogotowie ratunkowe, skarżąc się na bóle i zawroty głowy.

Dyspozytor pogotowia o zadymieniu mieszkania powiadomił straż pożarną i policję. Ambulans odwiózł kobietę z dziewczynką do szpitala. Po wstępnych badaniach okazało się, że nie doszło do zatrucia, jednak lekarze zorientowali się, że starsza pacjentka jest nietrzeźwa.
Wykonane u niej badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad dwa promile w organizmie. Kobietę zwolniono, dziewczynka pozostała na obserwacji.

– Trwają wstępne czynności wyjaśniające w tej sprawie – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – Konieczna jest ekspertyza stanu drożności przewodów kominowych w budynku na Nadbrzeżnej. Nie wiadomo, bowiem, czy do zadymienia przyczynił się zły stan techniczny, czy też ewentualne przeróbki dokonane przez lokatorów. Nie jest także wykluczona nieostrożność kobiety, która – pod mocnym wpływem alkoholu (wcześniej zapewne miała więcej promili) zapomniała, na przykład, o wyregulowaniu szybra lub zamknięciu drzwiczek od pieca.

Jeśli ostatnia hipoteza potwierdziłaby się, kobieta może odpowiadać przed sądem za bezpośrednie narażenie utraty zdrowia i życia nie tylko własnej córki, ale i lokatorów kamienicy. Grozi za to do pięciu lat więzienia.

Pewne jest, że budynki na Nadbrzeżnej są w większości w fatalnym stanie technicznym, a wielu mieszkańców tego traktu to ludzie z marginesu społecznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
123
Nigdy
24%
Rzadko
45%
Czasami
20%
Często
11%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group