Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6260
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pijana matka zadymiła

Wtorek, 19 grudnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 19 grudnia 2006, 10:30
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Pijana matka zadymiła
Fot. Piotrowski
Tragicznie mógł się skończyć poniedziałkowy wieczór dla 48-letniej mieszkanki ulicy Nadbrzeżnej i jej ośmioletniej córki.

Przed pójściem spać i położeniem do łóżka dziecka kobieta napaliła w piecu. Po kilku godzinach, porzed północą, obudziła się, kiedy mieszkanie spowite było kłębami dymu. Zaniepokojona zbudziła córkę i wezwała pogotowie ratunkowe, skarżąc się na bóle i zawroty głowy.

Dyspozytor pogotowia o zadymieniu mieszkania powiadomił straż pożarną i policję. Ambulans odwiózł kobietę z dziewczynką do szpitala. Po wstępnych badaniach okazało się, że nie doszło do zatrucia, jednak lekarze zorientowali się, że starsza pacjentka jest nietrzeźwa.
Wykonane u niej badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad dwa promile w organizmie. Kobietę zwolniono, dziewczynka pozostała na obserwacji.

– Trwają wstępne czynności wyjaśniające w tej sprawie – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – Konieczna jest ekspertyza stanu drożności przewodów kominowych w budynku na Nadbrzeżnej. Nie wiadomo, bowiem, czy do zadymienia przyczynił się zły stan techniczny, czy też ewentualne przeróbki dokonane przez lokatorów. Nie jest także wykluczona nieostrożność kobiety, która – pod mocnym wpływem alkoholu (wcześniej zapewne miała więcej promili) zapomniała, na przykład, o wyregulowaniu szybra lub zamknięciu drzwiczek od pieca.

Jeśli ostatnia hipoteza potwierdziłaby się, kobieta może odpowiadać przed sądem za bezpośrednie narażenie utraty zdrowia i życia nie tylko własnej córki, ale i lokatorów kamienicy. Grozi za to do pięciu lat więzienia.

Pewne jest, że budynki na Nadbrzeżnej są w większości w fatalnym stanie technicznym, a wielu mieszkańców tego traktu to ludzie z marginesu społecznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group