Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 3722
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pierwszy wiadukt na przygranicznej S3

Niedziela, 23 maja 2021, 6:03
Autor: WAC
Region: Pierwszy wiadukt na przygranicznej S3
Fot. GDDKiA
W kolejną fazę weszły roboty przy budowie drogi ekspresowej S3 na odcinku Kamienna Góra – Lubawka. Wykonawca prac rozpoczął nasuwanie wiaduktu o długości 435 metrów w pobliżu Przedwojowa.

Technologia nasuwania podłużnego, którą stosuje się w przypadku obiektów inżynierskich na powstającym odcinku S3 polega na budowaniu mostu segmentami.
 
| Budowanie obiektów inżynierskich metodą nasuwania podłużnego jest sporym ułatwieniem, ponieważ przy tej technologii nie ma potrzeby budowy potężnych rusztowań – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. - Zaletą jej jest także ograniczenie przestrzeni, na której prowadzone są prace budowlane oraz możliwość prowadzenia prac niezależnie od warunków atmosferycznych. Ponadto realizacja danego obiektu jest dużo bardziej efektywna. Za pomocą metody nasuwania podłużnego możliwe jest wykonywanie obiektów nad czynnymi drogami i liniami kolejowymi bez konieczności ich zamykania.

Umowną wartość budowanego odcinka drogi ekspresowej S3 od Bolkowa do Lubawki szacuje się na prawie 2,5 mld zł. Inwestycja, której wykonawcą jest firma Mosty Łódź S.A. ma się zakończyć w 2023 roku. Jest ona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Twoja reakcja na artykuł?

46
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
4%
Smuci
1
2%
Złości
2
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group