Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6907
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pierwszy sekundnik już na skrzyżowaniu

Poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 8:05
Aktualizacja: Wtorek, 11 kwietnia 2017, 7:53
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pierwszy sekundnik już na skrzyżowaniu
Fot. Przemek Kaczałko
Od kilku lat jeleniogórscy radni starali się przekonać władze miasta do zamontowania sekundników na niektórych skrzyżowaniach. Nie udało się Rafałowi Szymańskiemu, nie przeszedł wniosek Konrada Sikory w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2017, ale po zmianie dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów udało się i pierwszy odmierzacz czasu wisi nad skrzyżowaniem ulic Sobieskiego – Aleja Jana Pawła II.

Rafał Szymański (PiS) interpelacją z 8 stycznia 2013 roku proponował zamontowanie sekundników, ale zdaniem władz miasta nie było takich możliwości prawnych, chociaż w kilku innych miastach takie rozwiązanie funkcjonuje. Pod koniec ubiegłego roku z podobną inicjatywą wyszedł radny klubu niezależnych (startował z list PO, obecnie członek partii Nowoczesna) i mimo sprzeciwu dyrektora MZDiM, wydawało się, że dojdzie do realizacji, jednak inicjatorzy postanowili wpisać się w Jeleniogórski Budżet Obywatelski. Wniosek w powtórzonym głosowaniu zajął trzecie miejsce w rejonie nr 2 (396 głosów), a do realizacji przechodził tylko ten, który uzyskał największe poparcie.

Jak się okazało, zmiana dyrektora po przejściu Czesława Wandzla na emeryturę wystarczyła, bowiem Norbert Łukaniuk już po tygodniu urzędowania, podjął taką decyzję i na jeleniogórskim skrzyżowaniu pojawił się pierwszy sekundnik. Kolejny ma stanąć u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Alei Jana Pawła II.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group