Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 5421
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pierwszy Karkonoski Bal Niepodległości za nami

Niedziela, 10 listopada 2013, 15:46
Aktualizacja: Środa, 20 listopada 2013, 15:56
Autor: Mestra
Jelenia Góra: Pierwszy Karkonoski Bal Niepodległości za nami
Fot. Mestra
W ramach obchodów listopadowego święta, w Jeleniej Górze po raz pierwszy odbył się Karkonoski Bal Niepodległości. W sobotni wieczór (09.11) do Hotelu Mercure przybyli przedstawiciele władz miasta, oświaty, duchowieństwa, jak i liczne grono osób z Jeleniej Góry, a nawet Wałbrzycha czy Lubina.

Formę balu jako sposób uczczenia Narodowego Święta Niepodległości zaproponowało w tym roku Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego. Zabawa rozpoczęła się wykonaniem tradycyjnego poloneza, do którego zostali zaproszeni wszyscy przybyli. Następnie, po przywitaniu gości przez zarząd stowarzyszenia, wzniesiono okolicznościowy toast za niepodległość Polski i rozpoczęła się bezalkoholowa zabawa, do której przygrywał zespół Tequila Band.

Pomiędzy tanecznymi partiami, organizatorzy przygotowali prezentację dotyczącą przypadającej w tym roku 330. rocznicy odsieczy wiedeńskiej oraz aukcję charytatywną, z której dochód został przeznaczony na wsparcie działalności Publicznego Katolickiego Gimnazjum u św. Pankracego w Jeleniej Górze. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się m.in. grafika z autografem prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego przedstawiająca Pałac Namiestnikowski podarowana przez Marcina Zawiłę, prezydenta Jeleniej Góry, rzeźbiona szopka autorstwa Piotra Jagielskiego czy obraz „Ognie św. Elma” wykonany specjalnie na aukcję przez Agatę Makutynowicz. Wszystkie przedmioty znalazły swoich hojnych nabywców. Ci, którym nie poszczęściło się w licytacji, mieli możliwość wsparcia gimnazjum poprzez nabycie okolicznościowych, ręcznie wykonanych bombek.

Zabawa trwała do białego rana, a zadowoleni goście już po zakończeniu balu zapowiadali swój udział w przyszłorocznej imprezie.

Jako zwieńczenie obchodów Narodowego Święta Niepodległości, organizatorzy już dzisiaj zapraszają wszystkich na Ognisko Patriotyzmu, które odbędzie się w poniedziałek 11 listopada o godz. 18.30 na placu przy jeleniogórskiej bazylice. Podczas spotkania, przy dźwiękach gitar, młodsi i starsi śpiewać będą znane wszystkim pieśni patriotyczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
202
Jest nowy
8%
1-5 lat
12%
5-10 lat
18%
10-20 lat
44%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group