Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 10596
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj/Jelenia Góra: Pierwszoklasistka z "7" ogólnopolską laureatką

Niedziela, 30 czerwca 2013, 8:33
Aktualizacja: 12:11
Autor: Manu
Kraj/Jelenia Góra: Pierwszoklasistka z "7" ogólnopolską laureatką
Fot. RN
Siedmioletnia Luiza Czerwonka ze Szkoły Podstawowej nr 7 wygrała etap krajowy konkursu plastycznego ,,Malowane wiersze Juliana Tuwima” w Radomsku. Pierwsze miejsce przyniosła jej ilustracja do wiersza „Słoń Trąbalski”. Z kolei jej klasowa koleżanka Natalia Mediuch w tym konkursie została wyróżniona za rysunek do wiersza „Zosia Samosia”.

W finale konkursu, który był jednym z elementów obchodów Roku Juliana Tuwima, uczestniczyło ponad 300 prac plastycznych, które zwyciężyły w etapach powiatowych i wojewódzkich. Prace zostały ocenione przez komisję konkursową, w skład której weszły: kierowniczka działu Edukacji Kulturalnej z Domu Kultury w Radomsku – Anna Kulikiewicz, instruktor plastyki Joanna Sroczyńska oraz bibliotekarze z Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim – Filii w Radomsku – Maria Pomorska i Joanna Woźniak.

Laureatka pierwszej nagrody Luiza Czerwonka ma już na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, m.in. nagrodę główną Grand Prix w Dolnośląskim Konkursie Plastycznym „Wielkanocne zwierzątko” w Lubinie, II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mikołaj Kopernik: obywatel Fromborka” we Fromborku, II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Janusz Korczak - przyjaciel dzieci” w Dobroszycach, I miejsce w Regionalnym Konkursie Wiedzy Ekologicznej pn. „Las bezpieczny będzie wieczny” organizowanym przez Książnicę Karkonoską w Jeleniej Górze oraz wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Plastycznym „Pracownia w kolorze” przygotowanym przez Miejski Dom Kultury „Muflon” w Sobieszowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
791
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group