Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 3380
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pierwsze spotkanie teatru dla superdorosłych

Środa, 21 września 2016, 11:09
Aktualizacja: 14:10
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Pierwsze spotkanie teatru dla superdorosłych
Fot. Robert Czepielewski
Jeleniogórskie Centrum Kultury zainicjowało warsztaty teatralne dla „superdorosłych”. O impulsie do stworzenia teatru i o planach dotyczących warsztatów mówi dyrektor JCK Jarosław Gromadzki.

- Jeleniogórskie Centrum Kultury ma już doświadczenie w prowadzeniu takich inicjatyw, szczególnie z młodymi ludźmi. Mamy Teatr Odnaleziony czy też Teatr STA-ART., które bardzo dobrze sobie radzą. Zauważyliśmy jednak, że brakuje oferty – jak to nazwaliśmy dla „superdorosłych”, czyli w wieku 50 + . Planujemy serię spektakli oraz wyjazdy na przeróżne festiwale z programem, który zostanie stworzony przez tą grupę.

Natomiast prowadzący warsztaty aktor Krzysztof Rogacewicz zaznaczył, że te warsztaty mają na celu stworzenie dobrej zabawy i na tej bazie będzie prowadzone działanie z tekstem oraz zajęcia ruchowo- plastyczno- teatralne. - Podczas warsztatów będziemy odkrywać teatr i jego techniki warsztatowe. Będą więc to zajęcia, jak wydobyć i dopieścić głos. Będziemy pracować nad świadomością ruchu ciała - dodał.
Początkowa trema uczestników zajęć z minuty na minutę mijała. Opowiadali, co skłoniło ich do wzięcia udziału w warsztatach. Pojawiły się pierwsze pytania, oczekiwania, a nawet plany związane z działalnością nowo powstałego teatru.

Na organizacyjnym spotkaniu pojawiły się osoby, które mają już jakieś doświadczenie na scenie i chcą ulepszać swój warsztat. Dla innych udział w warsztatach jest spełnieniem długo skrywanych marzeń by zostać aktorem, a innych do przyjścia zdeterminowała ciekawość.

Zapisy na warsztaty teatralne dla „superdorosłych” 50+ nadal trwają. Niezdecydowani wszelkie informacje mogą uzyskać pod numerem telefonu 698 675 733 lub na stronie internetowej www.jck.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group