Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 6558
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pierwsze magisterki w KPSW

Piątek, 19 lipca 2019, 10:51
Aktualizacja: Sobota, 20 lipca 2019, 9:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pierwsze magisterki w KPSW
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (18.07) w auli Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej odbyło się uroczyste dyplomatorium, które miało element historyczny. Po raz pierwszy w ponad 20–letniej historii uczelni, wręczono dyplomy magisterskie!

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania gości i absolwentów, po czym odegrano Hymn Narodowy oraz Gaude Mater Polonia. Następnie rozpoczęła się część z wręczaniem dyplomów ukończenia studiów. Pierwszą absolwentką, która otrzymała dyplom magisterski była Monika Chrabąszcz z pielęgniarstwa.

Kilka lat wcześniej skończyłam licencjat i z racji tego, że nie było możliwości ukończenia studiów magisterskich na miejscu - miałam przerwę, ale jak się otworzyła możliwość, to z niej skorzystałam - powiedziała pierwsza pani mgr w historii KPSW, która w zawodzie pracuje od 27 lat, ma rodzinę i przyznaje, że było ciężko pogodzić naukę, pracę i dom, ale będzie miło wspominać ten okres. - Wykładowcy wychodzą nam naprzeciw, warto tu studiować - przekonuje M. Chrabąszcz.
Sport uprawiam od dziecka, to mi pomogło. Wiedza, którą mi tu dostarczono przyda się w przyszłości - wyznał Oskar Wieliczko, absolwent studiów I stopnia kierunku wychowanie fizyczne. - Jest to mała uczelnia, mało studentów, ale plusem jest to, że mamy dobry kontakt z wykładowcami, którzy nam pomagają i jest dobra atmosfera do nauki - dodał wychowanek klubu piłkarskiego Karkonoszy Jelenia Góra.

W sumie, kończąc rok akademicki 2018/2019 wręczono niemal 70 dyplomów magisterskich, a około 200 dyplomów odebrali też absolwenci kierunków I stopnia: dietetyki, dziennikarstwa i komunikacji społecznej, filologii angielskiej i germańskiej, fizjoterapii - ostatnie dyplomy licencjackie, pedagogiki, pielęgniarstwa oraz wychowania fizycznego. Absolwenci edukacji techniczno-informatycznej odebrali dyplomy w marcu, gdyż studia inżynierskie trwają 3,5 roku. Tym samym, na liście absolwentów jeleniogórskiej uczelni jest już ok. 10,5 tys. osób.

Twoja reakcja na artykuł?

27
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
8
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group