Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 12108
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pierniki i inne pyszności na jarmarku w Łomnicy

Niedziela, 16 listopada 2014, 8:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 listopada 2014, 7:37
Autor: Mea
Region: Pierniki i inne pyszności na jarmarku w Łomnicy
Fot. Mea
Kto nie zdążył wczoraj (15.11.) wziąć udziału w łomnickim Święcie Pierników, ma okazję jeszcze dzisiaj (16.11.). Bowiem na folwarku przy Pałacu Łomnica od godz. 11.00 będą trwały warsztaty piernikarskie oraz kiermasz regionalnych wyrobów.

- Robię pierniczki w kształcie m.in. dzwonków, serc, aniołów, choinek. W różnych kolorach i ozdabiam lukrem. To moja pasja odziedziczona po babci, która zdradziła mi rodzinny przepis – mówiła Martyna Olszowa-Durachta, prowadząca pracownię rękodzieła artystycznego w Wilkowie.

W kuchni na folwarku gospodynie prowadziły warsztaty piernikarskie dla dzieci. – To ogromna frajda dla najmłodszych, szczególnie gdy mogą już swoje gotowe dzieło zjeść – stwierdziła Magdalena Topolanek z Barda, prowadząca zajęcia.

– Już po raz kolejny biorę udział w zdobieniu pierniczków i bardzo mi się to podoba. Tym razem wybrałam piernik w kształcie gwiazdy i polukrowałam w różne wzory – powiedziała Amelia Zalewska z Jeleniej Góry.
- Pomysł jest super, dzieci mają wielką frajdę. Później w domu również pieczemy i zdobimy pierniczki na święta. Oby więcej takich imprez – dodała Monika Zalewska, mama Amelki.

Na jarmarku, pełnym też miodów, wędlin, serów i nalewek, były również oryginalne syropy przygotowane przez Martine Hlouskovą z Czech. – Zbieram różne zioła i owoce leśne. Z nich robię syropy m.in. mniszkowe, stokrotkowe, świerkowe, z babki lancetowatej, głogowe, z macierzanki, krwawnikowe czy wrzosowe – wyliczała pani Martina.

– Jest tyle wspaniałych wyrobów, że nie wiadomo, na który się zdecydować. Ja na razie kupiłam m.in. syrop z głogu oraz trochę leczniczych ziół - powiedziała Katarzyna Wróbel spod Warszawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
798
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group