Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 3632
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pieniądze dla strażaków – ochotników

Poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 11:15
Aktualizacja: Wtorek, 27 sierpnia 2019, 8:13
Autor: WAC
82 miliony złotych przeznaczyło w tym roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na dofinansowanie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Strażacy ochotnicy, również z naszego regionu, będą mogli się ubiegać o wsparcie na propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy czy organizowanie przedsięwzięć oświatowo-kulturalnych i sportowych. Wnioski o udzielenie dotacji OSP mogą składać do właściwego terytorialnie komendanta powiatowego/miejskiego Państwowej Straży Pożarnej do 10 września.

Możliwość zdobycia środków przez strażaków – ochotników na działalność nie związaną ściśle z ratownictwem pojawiła się po raz pierwszy dzięki nowelizacji ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Do ustawy o ochronie przeciwpożarowej, oprócz zadań związanych m.in. z gaszeniem pożarów, wpisano następujące zadania realizowane przez OSP: organizowanie przedsięwzięć służących krzewieniu sportu i kultury fizycznej, pozwalających na rozwinięcie sprawności wykorzystywanej w działaniach ratowniczych, organizowanie przedsięwzięć oświatowo-kulturalnych propagujących wiedzę i umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej, upowszechnianie i wspieranie form współdziałania między lokalnymi partnerami społecznymi i gospodarczymi w zakresie ochrony przeciwpożarowej, propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wyniku pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia.

Wydatki na realizację nowych zadań wpisanych do ustawy będą mogły pochodzić z budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego oraz środków przekazywanych przez jednostki organizacyjne, w szczególności stowarzyszenia, fundacje i instytucje ubezpieczeniowe.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group