Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7067
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Pielęgniarki bez pracy

Poniedziałek, 31 stycznia 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 23:40
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
W ubiegłym tygodniu w lubańskiej komendzie powiatowej policji po raz kolejny przesłuchiwano byłych pracowników szpitala. A wszystko za sprawą kolejnych wniosków do prokuratury. Tym razem chodzi o nagminne łamanie praw pracowniczych. Zarząd Łużyckiego Centrum Medycznego odpowiada krótko: dla tych ludzi pracy u nas nie ma.

Pomimo wygranych spraw sądowych pielęgniarki nadal nie pracują w szpitalu. Ich zdaniem, jest to lekceważenie wyroku sądu, który stwierdził, że nigdy nie przestały być pracownikami szpitala, a obecnie Łużyckiego Centrum Medycznego. Należy im się więc praca i wynagrodzenie za miesiące, podczas których nie mogły tej pracy świadczyć. Dlatego do prokuratury trafiło zawiadomienie o uporczywym łamaniu praw pracowniczych przez zarząd Łużyckiego Centrum Medycznego. Złożyła go szefowa związku pielęgniarek i położnych, Ewa Gutek.

- Jest wyrok i dlatego powinniśmy już od miesiąca pracować w szpitalu. Zarząd nadal nie uznaje decyzji sądu i nie udostępnia nam miejsc pracy. Dlatego musiałyśmy złożyć zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury. Chcemy, aby dyrekcja Łużyckiego Centrum Medycznego w końcu zaczęła przestrzegać prawa i sądowych wyroków. Podobny wniosek, również o łamanie praw pracowniczych w naszej sprawie, złożyła Państwowa Inspekcja Pracy, która również uważa, że wyrok jest wykonalny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group