Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 6773
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: “Piękno w poezji haftu” Krzysztofy Kaczorowskiej w Kowarach

Wtorek, 4 listopada 2014, 8:07
Aktualizacja: 16:21
Autor: Manu
Kowary: “Piękno w poezji haftu” Krzysztofy Kaczorowskiej w Kowarach
Fot. Organizator
W czwartek (06.11.) o godzinie 19.00 w Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej “Przedwiośnie” w Kowarach (przy ul. Górniczej 22) odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy Krzysztofy Kaczorowskiej zatytułowanej “Piękno w poezji haftu”.

Krzysztofa Kaczorowska jest wieloletnią czynną członkinią Stowarzyszenia Miłośników Kowar oraz prezesem i założycielem Stowarzyszenia Artystów i Twórców w Kowarach. Artystka hafciarka prezentowała swoje prace na licznych wystawach m.in. w Jeleniej Górze, Kamiennej Górze, Kowarach, Krakowie i we Wrocławiu. Ulubioną techniką haftu Krzysztofy Kaczorowskiej jest haft krzyżakowy. W tej technice tworzy obrazy o tematyce pejzażowej, martwe natury, kwiaty i portrety. Jej mąż Edward także uczestniczy w twórczości – oprawia obrazy a czasami wykonuje w nich tła.

Krzysztofa Kaczorowska urodziła się w Komarnie k. Lwowa. W 1946 r. wraz z matką i bratem przyjechali na ziemie zachodnie i zamieszkali w Chocianowie, koło Legnicy. W 1957 r. wyszła za mąż za Edwarda Kaczorowskiego, urodziła i wychowała troje dzieci. W 1970 r. ukończyła Technikum Ekonomiczne w Jeleniej Górze. Poważną pasję hafciarską rozpoczęła w roku 1972.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group