Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8235
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Piękno gór nie ma granic

Piątek, 7 maja 2010, 7:59
Aktualizacja: 8:17
Autor: GABI
JELENIA GÓRA: Piękno gór nie ma granic
Fot. GABI
Od wczoraj można oglądać piękną wystawę fotografii Janiny Peikert zatytułowaną „ Piękno bezkresne”.

Zdjęcia przedstawiają m.in. Wielki Kanion oraz parki narodowe w Arizonie. Jest to już druga wystawa autorki w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach. Na wernisażu pojawiły się tłumy. Autorka podziękowała gościom za przybycie. Przyznała się choć niechętnie, że nie chciała pokazać zdjęć, ponieważ jest zdania, że nawet najlepsza fotografia nie odda bezkresnego piękna tych miejsc.

Tłumaczyła zgromadzonym, że nie można dobrze sfotografować Wielkiego Kanionu, ponieważ nigdy nie odda się jego wielkości i majestatyczności. Zwróciła się do kolegów fotografików, przepraszając ich za jedną z fotografii, która mogła zostać uznana za zbyt kiczowatą. – Tam tak naprawdę jest i tyle – powiedziała Janina Peikert. Ale i tak oglądający byli zauroczeni zdjęciami z USA.

Po wernisażu odbyła się prelekcja z „cyklu czwartkowego” pt. „ Najpiękniejsze parki narodowe i stanowe Arizony i Utah”. Poprowadziła ją Janina Peikert. Można było obejrzeć jeszcze więcej udanych fotografii oraz posłuchać anegdot. Spotkanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników przyrody i fotografii do obejrzenia tej niecodziennej wystawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1120
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group