Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3793
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pięknie mówili wierszem po niemiecku

Czwartek, 12 maja 2016, 12:49
Aktualizacja: 12:57
Autor: Org
Jelenia Góra: Pięknie mówili wierszem po niemiecku
Fot. Archiwum Organizatora
W Gimnazjum numer 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jeleniej Górze odbył się XI Międzyszkolny konkurs recytatorski w języku niemieckim objęty patronatem Aleksandry Tęczy, wicedyrektor szkoły, germanistki.

Konkurs ten jest adresowany do uczniów z klas I – III jeleniogórskich i okolicznych gimnazjów. Ma na celu rozwijanie zdolności recytatorskich uczniów, upowszechnianie poezji krajów niemieckojęzycznych, szerzenie zainteresowania nauką języka niemieckiego wśród uczniów i doskonalenie jego znajomości, jak również wyszukiwanie młodych talentów oraz kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.

Znajomość języka niemieckiego umożliwia szerokie spektrum jego wykorzystania, jak np. podjęcie pracy w krajach niemieckiego obszaru językowego, współpracę z niemieckimi firmami na terenie Polski. Jest on przydatny w kontaktach politycznych, gospodarczych, kulturalnych Polski z Niemcami, Austrią i Szwajcarią. Posługując się swobodnie językiem naszych sąsiadów można poznać kulturę i literaturę krajów niemieckiego obszaru językowego ale również dziedzictwo kulturowe naszej Kotliny. Językiem niemieckim posługuje się prawie 20 proc. mieszkańców Unii Europejskiej.

W tegorocznej edycji konkursu, zorganizowanego przez nauczycielki języka niemieckiego Aleksandrę Złotnicką i Martę Gołębiowską wzięli udział liczni uczniowie gimnazjów. Poziom konkursu był bardzo wyrównany i wszyscy uczestnicy popisali się pięknymi umiejętnościami językowymi i recytatorskimi.
Jury oceniało dobór repertuaru, interpretację wiersza, poprawność językową oraz oprawę artystyczną (podkład muzyczny, strój, dekoracje, itp.).

Pierwsze miejsce zajął uczeń Publicznego Gimnazjum Katolickiego im. św. Pankracego w Jeleniej Górze Kamil Pawełkiewicz, na drugim miejscu uplasowała się uczennica Gimnazjum numer 1 im. Tadeusza Kościuszki Luka Bakker, trzecie miejsce zajęła natomiast Natalia Janczyszyn, uczennica gimnazjum przy ZSO nr 1 im. Stefana Żeromskiego. Spośród uczestników wyróżnieni zostali: Marcel Dawidowicz, Marlena Pająk i Natalia Zamorska (kolejność alfabetyczna).

Laureaci i wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe Należy podkreślić również rolę nauczycieli przygotowujących dzieci do udziału w konkursie recytatorskim.
Gratulujemy uczniom wyróżnionym w tegorocznym konkursie! Wszystkim zaś uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za trud przygotowania i zapraszamy do udziału w kolejnych jego edycjach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group