Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8182
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Piękne kobiety w Casparze

Wtorek, 15 września 2009, 8:00
Aktualizacja: 8:01
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Piękne kobiety w Casparze
Fot. Organizator
W ramach akcji promującej lokalne talenty w sali wystawowej Hotelu Caspar od niedzieli można podziwiać obrazy Marka Głowackiego, przedstawiające akt kobiecy. Artysta zatytułował swoją wystawę „Ballada o kobiecie, czyli cztery pory roku”.

Wernisaż wystawy odbył się w minioną niedzielę przed tradycyjnym już koncertem muzycznym w klimatach jazzujących godzinie 18. Marek Głowacki mieszka w Karpaczu. Z wykształcenia jest kartografem. Uczy geografii.

Maluje amatorsko. Swoje spotkanie ze sztuką rozpoczął w 1995r. początkowo tworzył we Wrocławiu. Po przyjeździe na nasz teren wystawiał w Kowarach oraz w „Galerii pod Brązowym Jeleniem” w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Jego obrazy są wielotematyczne. Akty początkowo kubistyczne teraz bardziej zbliżają się do realizmu, jednak nie są czystym zapisem piękna ciała kobiety lesz jakby studium jej duszy. Wchodząc pierwszy raz na wystawę odnosi się wrażenie, że akty są malowane na szkle, jakby przezroczyste.

Obrazy malowane techniką olejno-akrylową na desce lub płótnie są utrzymane w kolorystykach pór roku stąd w tytule nawiązanie do czterech pór roku. Walory artystyczne aktów podkreśla oświetlenie ledowe zaaranżowane przez przedstawiciela firmy Philips, współwłaściciela hotelu Roberta Futerhendlera. Zachęcamy do odwiedzenia wystawy, która będzie eksponowana do pierwszych dnia października.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group