Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 4494
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piękna walka młodych siatkarzy

Piątek, 19 kwietnia 2019, 0:46
Aktualizacja: 0:51
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Piękna walka młodych siatkarzy
Fot. użyczone
Za nami I Turniej Minisiatkówki Przedszkolaka i Pierwszaka. Zawody organizowane przez IKS Jelenia Góra odbyły się w hali ZST "Mechanik" i przeznaczone były dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat.

Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy wiekowe - przedszkolaki w wieku od 4 do 6 lat i uczniowie klas pierwszych w wieku od 7 do 8 lat.Dzieci startowały w zawodach indywidualnie, bez przynależności przedszkolnej czy szkolnej. Najpierw każdy uczestnik brał udział w rozgrzewce, potem było rozegranych kilka konkurencji sprawnościowych, które przygotowali trenerzy IKS-u.

- Gra obu grup, była prowadzona w bardzo uproszczony sposób, dostosowany do wieku. Wśród młodszej grupie (skrzaty), dzieci grały systemem każdy z każdym po 5 minut, a gra polegała na przerzucaniu piłki nad siatką o wysokości 1,60 m, zaś piłka mogła się odbić tylko jeden raz od parkietu. W grupie starszej (żaki), siatka była natomiast umieszczona na wysokości 2,00 m, a piłka nie mogła się odbić od parkietu. Żaki grały w grupach systemem każdy z każdym. Potem według miejsc w grupie grali o konkretne miejsca 1-3, 4-6, 7-9, czy 10-12, a każdy mecz trwał po 5 minut. Miłym zaskoczeniem dla organizatorów był fakt, że niektóre żaki zamiast przerzucać piłkę nad siatką, odbijały ją na drugą stronę palcami. Jest to raczej niespotykane u tak małych dzieci i napawa optymizmem - mówi z uśmiechem Jerzy Sarna, prezes IKS-u.
- Dla wielu dzieci były to pierwsze zawody, w których rywalizowali samodzielnie i dużym zaskoczeniem był fakt, wielkiego zaangażowania każdego uczestnika, nie ważne od wyniku w danym meczu. Mimo to wszyscy uczestnicy mieli do siebie szacunek, wspólnie się bawili oraz cieszyli. Słychać było, że zawodnicy chętnie wezmą udział w kolejnych tego typu przedsięwzięciach, dlatego jako organizator, czyli Integracyjny Klub Sportowy Jelenia Góra obiecujemy więcej imprez dla każdego chętnego dziecka. Organizator gratuluje wszystkim dzieciom walki, zaangażowania i dobrej zabawy podczas zawodów. Zaprasza także na treningi siatkarskie oraz następne zawody, które z pewności przyniosą wiele pozytywnych emocji - dodaje Jerzy Sarna.

Podczas zawodów, każdy uczestnik otrzymał od organizatora słodki poczęstunek, owoc, a także wodę. Na zakończenie wszystkim zawodnikom wręczono także duże medale wraz z pamiątką klubową. Zwycięzcy grup wiekowych otrzymali także puchary za zwycięstwo.

W klasyfikacji końcowej, pierwsze trzy miejsca zajęli:

Skrzaty - dzieci w wieku 4 do 6 lat:
1. miejsce: Miłosz Wojnacki,
2. miejsce: Olaf Czaplicki
3. miejsce: Ania Kładoczyna

Żaki - dzieci w wieku 7 do 8 lat:

1. miejsce: Jasiek Palewicz
2. miejsce: Mikołaj Wojnacki
3. miejsce: Nikodem Czaplicki

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
781
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Kto podpalił Biedronkę?
 
Karkonosze
Jelenia Góra zielona, Śnieżka biała
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group