Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 10022
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łomnica: Piękna szkoła po remoncie

Sobota, 5 października 2019, 7:04
Aktualizacja: Niedziela, 6 października 2019, 9:41
Autor: Przemek Kaczałko
Łomnica: Piękna szkoła po remoncie
Fot. Przemek Kaczałko
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy w nowej odsłonie... Wczoraj (4 października 2019 r.) odbyło się uroczyste otwarcie placówki, której remont kosztował ponad 9,6 miliona złotych.
Bardzo się cieszymy - szkoła była oddana do użytku w latach 80. XX wieku i obecnie przeszła gruntowny remont. Zawsze podkreślam, że klimat szkoły to ludzie, a w połączeniu z termomodernizacją i remontami - daje nam całość - powiedziała Katarzyna Dziedziela, dyrektor szkoły.

W ramach inwestycji ocieplono budynek szkoły, wymieniono okna i instalacje. Placówka korzysta z fotowoltaiki i nowych pieców. Dodatkowo został wyremontowany parter, pion administracyjno-informatyczny oraz gruntownie wyremontowano jadalnię i stołówkę. Do szkoły w Łomnicy uczęszcza 351 uczniów - głównie z gminy Mysłakowice, ale również z Jeleniej Góry.

Pracuje się bardzo dobrze - jest dużo nowego sprzętu. To taki przeskok cywilizacyjny - wyznała Aneta Oleś ze szkolnej stołówki.
Już robimy wstępne wyliczenia i widzimy, że będą duże oszczędności w kosztach energii - podkreśliła dyrektorka.

To kolejna placówka oświatowa w gminie, która została wyremontowana.

W 2011 roku rozbudowano i wyremontowano Przedszkole Publiczne w Łomnicy, w latach 2016-2017 podobnie było w Przedszkolu Publicznym w Mysłakowicach, a od ubiegłego roku trwały prace w Szkole Podstawowej w Łomnicy. Teraz pozostał nam największy projekt do realizacji - opracowujemy dokumentację projektową budowy nowej szkoły w Mysłakowicach. To szkoła, która ciągle ma siedzibę w byłym Pałacu Królewskim - wymaga on gruntownych remontów i nigdy to nie będzie szkoła. Będę dążył do tego, żeby wybudować nowoczesną szkołę. Dzisiaj dzieci ćwiczą na zajęciach wychowania fizycznego w sali balowej - chciałbym (jest to w projekcie), aby mogły ćwiczyć w pięknej, dużej hali przy nowej szkole - mówił Michał Orman, wójt Gminy Mysłakowice, który liczy, że rozpoczęcie budowy nastąpi wiosną przyszłego roku. - Budżet gminy nie jest w stanie sfinansować całego projektu, dlatego liczymy, że uda się pozyskać dofinansowanie ze wszystkich możliwych źródeł - dodał wójt.

W ramach uroczystego otwarcia, na terenie szkoły odbył się festyn rodzinny, na którym nie brakowało atrakcji, gier, zabaw i konkursów z nagrodami.

Twoja reakcja na artykuł?

25
93%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
674
Tak
58%
Nie
42%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Kultura
"Jak u Hitchcocka" – koncert dla Norwida
 
112
Samochód sam powiadomił służby!
 
Piłka nożna
Prowadził klub z ekstraklasy, teraz czas na Karkonosze!
 
Polityka
Janowice Wielkie: Zawadzki vs. Pawłowicz
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group