Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3749
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piękna integracja w „Żeromie”

Czwartek, 26 maja 2016, 10:43
Aktualizacja: Piątek, 27 maja 2016, 7:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Piękna integracja w „Żeromie”
Fot. Przemek Kaczałko
W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze już po raz 26. odbył się Bal Integracyjny uczniów tutejszej placówki z dziećmi niepełnosprawnymi. Zabawa byłą przednia, a przybyli goście mieli okazję tańczyć, śpiewać, zasmakować pysznych wypieków, a także brali udział z zabawach ruchowych, malowali obrazki oraz obejrzeli przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów „Żeroma”.

- Młodzież chce się integrować i, jak widać, wszyscy robią to wspaniale. Potrzebne są takie spotkania i myślę, że z każdym rokiem dzieci coraz chętniej w nim uczestniczą – powiedziała Sabina Wach, wicedyrektor w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jeleniej Górze.

Imprezę przygotowali uczniowie gimnazjum i liceum. - Jako samorząd przygotowujemy całą aulę, potem bawimy się z dziećmi. Każde ma swojego opiekuna, jest punkt gastronomiczny, wszyscy razem się świetnie bawimy – powiedział Szymon Stęchły.

Nie każdy uczeń ma możliwość wziąć udział w takiej zabawie, bowiem chętnych jest zawsze więcej niż potrzeba, co najlepiej świadczy o wrażliwości młodzieży szkoły przy ul. Kochanowskiego w Jeleniej Górze. - Pamiętam, że przed pierwszym balem miałem stres, zastanawiałem się jak to będzie, czy sobie poradzę, ale to bardzo fajne dzieci – dodał Szymon Stęchły.

Jak dzieci z niepełnosprawnością wspominają po powrocie do szkoły spotkanie ze starszymi kolegami i koleżankami? - Na pewno powiedzą rodzicom, bo przeżywają to niesamowicie. W szkole pewnie powstaną prace plastyczne. Dla nich to jest wyprawa – mówiła Sabina Wach. Zaprosiła też młodzież na imprezę 6 czerwca (od godz. 9.00), kiedy to odbędzie się piknik rodzinny w ich placówce przy ul. Wolności, będący połączeniem Dnia Dziecka oraz Dnia Matki i Dnia Ojca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group