Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 2344
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Piekielne schody przy przyszłym Focus Parku

Środa, 25 czerwca 2008, 8:09
Aktualizacja: Piątek, 27 czerwca 2008, 23:06
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Piekielne schody przy przyszłym Focus Parku
Aby nie narazić dzieci na upadek, opiekunowie prowadzą wycieczki tylko mniej zniszczoną, prawą stroną schodów.
Fot. TEJO
Galerii handlowej między ulicami Kilińskiego a 1 Maja jak nie było tak nie ma, a schody, które prowadzą z dawnego targowiska na główny trakt handlowy stolicy Karkonoszy są w rozsypce. Nie lepiej się mają formalności przed wbiciem pierwszego szpadla pod budowę obiecanego centrum handlowego.

Z przejścia podczas wakacji korzysta więcej ludzi. W tym dzieci i starsi turyści, którzy zostawiają pojazdy na „dzikim” parkingu położonym tam, gdzie kilka lat temu kwitło bazarowe życie. Kamienne stopnie na schodach są utrącone, niektórych nie ma w ogóle. Opiekunowie wycieczek zalecają daleko idącą ostrożność przy wchodzeniu i schodzeniu, bo o wypadek nietrudno.

Przejście nie zostanie naprawione, bo zaplanowane jest jego… wyburzenie. Ale to dopiero wówczas, kiedy rozpoczną się roboty przy budowie galerii handlowej Focus Park. Tymczasem na razie o ekipach budowlanych w tym miejscu nie może być mowy, bo inwestor nie ma jeszcze zgody na rozpoczęcie prac, o którą wystąpił.

Wprawdzie radni zgodzili się już prawie dwa miesiące temu na zabudowanie placu po targowisku Kiliński, ale sprawę oprotestował szef Wspólnego Miasta Robert Prystrom. Urzędnicy uspokajają, że zagrożenie jest tylko teoretyczne: na Focus Park przyzwolenie wyraził Sejmik Województwa Dolnośląskiego.

Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość. A ta, w przypadku jeleniogórzan, jest wystawiona na ciężką próbę, bo zagospodarowanie byłego rynku obiecywano im już na początku XXI wieku. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby poczekać jeszcze… No właśnie. Jak długo, nie wiadomo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group