Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6586
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

PIECHOWICE: Piechowice w blasku. W weekend wystąpi Norbi

Środa, 6 lipca 2011, 8:04
Aktualizacja: 8:05
Autor: Agrafka
PIECHOWICE: Piechowice w blasku. W weekend wystąpi Norbi
Fot. zyava
Wystawą plenerową „Szkło i światło” rozpoczął się 1 lipca Miesiąc Tradycji Szklarskich zorganizowany w ramach Spotkań z Kulturą i Tradycją Czeską w Piechowicach. Imprezy towarzyszące odbędą się 8 i 9 lipca podczas „Kryształowego Weekendu” w Piechowickim Ośrodku Kultury, na stadionie miejskim, a także w centrum miasta. Nie zabraknie dobrej muzyki, koncertów, występów artystycznych oraz spektakli.

Na wystawie „Szkło i światło” prezentowane są duże formy szklane. Eksponaty zostały umieszczone w witrynach sklepowych Piechowic. Wszystkie prace są pięknie oświetlone, co dodaje blasku miastu, a także pozwala na głębsze oddziaływanie rzeźb na wyobraźnię przechodnia.

8 lipca rozpocznie się „Kryształowy Weekend”, czyli pokaz czeskich i polskich tradycji szklarskich, warsztaty biżuterii ręcznie robionej nad ogniem, wydmuchiwanie figurek szklanych na palnikach, a także grawerowanie i wydmuchiwanie szkła z pieca hutniczego. Tego dnia w POK-u zostanie otwarta wystawa „Ballada o szkle”, na której prezentowany będzie czeskie szkło i biżuteria.

O godzinie 17.00 ruszy parada z czeskim Teatrem Lalek z Upic, a wieczorem zagra Karkonoska Orkiestra Kameralna warszawskich studentów wyższych szkół muzycznych, którą prowadzi prof. Ewa Marchwicka. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Norbi. Każdy może wziąć udział w warsztatach mozaiki szklanej i wydmuchiwania szkła. Dużo atrakcji przewidzianych jest także dla dzieci m.in. dmuchane place zabaw i miasteczko ruchu drogowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group