Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 7343
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Piechowice jednak z MZK

Czwartek, 26 września 2019, 16:53
Aktualizacja: 16:55
Autor: Przemek Kaczałko
Piechowice: Piechowice jednak z MZK
Fot. Przemek Kaczałko
Radni Rady Miasta Piechowice zdecydowali dzisiaj (26.07), że zgadzają się na porozumienie zaproponowane przez Jelenią Górę w sprawie komunikacji miejskiej MZK pomiędzy gminami.

Sesja w Piechowicach rozpoczęła się dość kuriozalnie, bowiem dopiero po godzinie od rozpoczęcia radnym udało się zmienić porządek obrad (przesunięcie punktów dotyczących odwołania i powołania nowego Prezydium) - tego typu zabiegi w niektórych gminach załatwiane są w niespełna minutę...

Gdy udało się rozpocząć pracę nad pierwszym z projektów uchwał, było niemal pewne, że rewolucji nie będzie, bowiem wcześniej doszło do porozumienia wśród radnych i komisje stałe zaopiniowały projekt pozytywnie.

Przeważa sytuacja zaskoczenia... Nie jesteśmy skłonni fundować niespodzianki (innej komunikacji) z dnia na dzień. To budzi dużo konfliktów, niepokój wśród mieszkańców i to zadecydowało - powiedział Jacek Kubielski, burmistrz Piechowic, który zaznaczył, że w przyszłym roku miesięczny koszt MZK dla Piechowic wzrośnie z ponad 60 do 90 tysięcy złotych.
Od początku byłem za tym, żeby komunikacja MZK między Piechowicami a Jelenią Górą była utrzymana, ponieważ MZK jest sprawdzonym przewoźnikiem - posiada odpowiedni tabor, ludzi, a usługi są na odpowiednim poziomie. Jak każda usługa na odpowiednim poziomie, musi mieć swoją cenę - w tym wypadku stosunkowo wysoką - powiedział radny Józef Nadolny, który podczas dzisiejszej sesji został wybrany nowym przewodniczącym Rady Miasta.

Głosów "za" było 13, 1 wstrzymujący się, nikt nie był przeciw.

Jak zaznaczył burmistrz, temat zmiany przewoźnika w przyszłości nie jest zamknięty, ale jeśli będą konkretne plany, to najpierw (z dużym wyprzedzeniem) odbędą się konsultacje z mieszkańcami i radnymi. Władze Piechowic nie ukrywają, że wzrost kosztów usługi może też skutkować zmniejszeniem liczby kursów.

Twoja reakcja na artykuł?

47
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
5
7%
Smuci
1
1%
Złości
13
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group