Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 8039
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piąta ofiara śmiertelna w powiecie jeleniogórskim

Wiadomości: Powiat
Środa, 17 czerwca 2020, 11:28
Aktualizacja: Piątek, 19 czerwca 2020, 12:11
Autor: Starostwo Powiatowe
Fot. Starostwo Powiatowe
Dzisiejszy (17.06) dzień nie przynosi optymistycznych wiadomości dla powiatu jeleniogórskiego. Kolejna z zarażonych koronawirusem osób niestety zmarła.

Starosta Jeleniogórski informuje o piątym w powiecie jeleniogórskim przypadku śmiertelnym, który był spowodowany zakażeniem koronawirusem. To 70-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Kowary. Był hospitalizowany w szpitalu w Wałbrzychu i miał choroby współistniejące.

Rodzinie składam wyrazy współczucia - mówi starosta Krzysztof Wiśniewski. - Pamiętajmy, że izolacja i przestrzeganie zasad higieny to bardzo ważne, podstawowe zasady, które należy stosować. Chrońmy siebie i swoich bliskich. Z przykrością informuję również o nowych 25. potwierdzonych zakażeniach koronawirusem wśród personelu i podopiecznych Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Bukowcu-Kowarach.

Według aktualnej informacji otrzymanej z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jeleniej Górze dotyczącej mieszkańców powiatu jeleniogórskiego, sytuacja sanitarno-epidemiologiczna przedstawia się następująco:

Liczba stwierdzonych przypadków koronawirusa: 153
- 20 z gminy Jeżów Sudecki w tym 20 wyzdrowiałych,
- 11 z gminy Mysłakowice w tym 1 ofiara śmiertelna i 9 osób wyzdrowiałych,
- 6 z gminy Szklarska Poręba w tym 1 ofiara śmiertelna i 5 osób wyzdrowiałych,
- 7 z gminy Podgórzyn w tym 5 wyzdrowiałych,
- 10 z gminy Kowary w tym 1 ofiara śmiertelna i 9 osób wyzdrowiałych,
- 2 z gminy Janowice Wielkie w tym 2 wyzdrowiałe,
- 27 z gminy Karpacz w tym 21 wyzdrowiałych,
- 5 z gminy Piechowice w tym 2 ofiary śmiertelne i 3 osoby wyzdrowiałe,
- 40 z gminy Stara Kamienica w tym 35 wyzdrowiałych,
- 25 z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Bukowcu-Kowarach (osoby te mają adres zameldowania w Powiecie Jeleniogórskim).

Osoby wyzdrowiałe: 109

Liczba zgonów spowodowanych zakażeniem COVID-19: 5
Liczba osób poddanych kwarantannie decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej: 41
Liczba osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju: 85

Sytuacja dot. osób poddanych kwarantannie w poszczególnych gminach:
Janowice Wielkie: 2
Jeżów Sudecki: 6
Karpacz: 18
Kowary: 28
Mysłakowice: 10
Piechowice: 7
Podgórzyn: 23
Stara Kamienica: 2
Szklarska Poręba: 30

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
4%
Hahaha
2
7%
Nudzi
5
19%
Smuci
2
7%
Złości
17
63%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~ 17-06-2020 11:43
Co się dzieje w jeleniej Górze ?
~Chory kraj 17-06-2020 12:27
do: ~ (11:43)
Nic, jest pochmurno temp.22C
~KrolJelonki 17-06-2020 15:06
do: ~ (11:43)
Miasto rozwija się. Bogu dzięki!
~Chory kraj 17-06-2020 12:27
98,5% górników przechodzi koronkę bezobjawowo.Prawdopodobnie jest i tak u większości społeczeństwa,wyjątkiem są chorzy i starcy. Tymczasem rząd wolał zamknąć i wykończyć gospodarkę.
~ 17-06-2020 12:48
do: ~Chory kraj (12:27)
Górnicy zawsze byli swietymi krowami chodź mam w rodzinie górnika i chce iść do pracy ale nie może ale on nie żyje robota lubi na ryby jeździć i korzysta nigdy nie gada o pracy i nie robi z siebie ofiary że niebezpiecznie itp. tam jest tak że nie mogą w niektórych kopalniach iść a chca
~ 17-06-2020 17:51
na serducho w Polsce umiera codziennie około 200 osób i ten temat jakoś rządzących ani posłów nie interesuje ale głupoty z covid to już tak !! nie wprowadzono zakazu jedzenia tłuszczu palmowego i innych świństw po których ludzie umierają - polskie rządy od co najmniej 50 lat uczestniczą w globalnym spisku przeciwko polakom
~Jana 18-06-2020 10:18
do: ~ (17:51)
Czyżby choroba "serducha" była zakaźna?
~ 18-06-2020 17:23
do: ~Jana (10:18)
Zamiast grypy wykrywają koronawirusa? Dr Zbigniew Martyka: Dokładnie w momencie wybuchu paniki zachorowalność na grypę gwałtownie i niewytłumaczalnie spadła - Super Express przeprowadził wywiad z chodzącym głosem rozsądku polskiej medycyny. To oczywiście nikt inny jak dr Zbigniew Martyka, ordynator Oddziału Zakaźnego w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej, który zasłynął z wypowiedzi nt. koronawirusa. Wcześniej czy później prawie każdy z nas spotka się z tym wirusem tylko większość tego nawet nie zauważy stwierdził w najnowszej rozmowie z tabloidem. Dr Zbigniew Martyka w ostatnich tygodniach zasłynął wypowiedziami na temat koronawirusa, mówił m.in., że od samego wirusa gorsza jest panika, a śmiertelność jest tak mała, że szczepionka może nie mieć większego sensu. Krytykował też obowiązek noszenia maseczek i rękawiczek przez pracowników sklepów. Tłumaczył, że rękawiczki przyczyniają się do braku odpowiedniego oddychania skóry, z kolei przez maseczkę wirus i tak może przeniknąć. Co teraz powiedział na łamach SE? Przypomniał, że wielu tzw. ekspertów, którzy postrzegają COVID-19 jako sprawcę pandemii pomijają wiele danych. Np. tych odnoszących się do ilości zachorowań, zgonów, ciężkości przebiegu w porównaniu z innymi chorobami, a przede wszystkim z prawdziwymi epidemiami, które dziesiątkowały ludzi. Tajemnicze zniknięcie grypy? Doktor zauważył też jeden niezwykły fakt. Proszę zwrócić uwagę, że zachorowalność na grypę gwałtownie i niewytłumaczalnie spadła dokładnie w momencie wybuchu paniki z powodu zagrożenia koronawirusem.
~cd 18-06-2020 17:25
do: ~ (17:23)
Dr Martyka widzi dwa możliwe warianty, którymi można wytłumaczyć tę sytuację. Pierwszy to fakt, że wirusy z grupy korona od dziesiątków lat atakują ludzi. Jednak w poprzednich latach nikt nie robił z tego problemu. Drugi to taki, że pacjentów z objawami grypowymi bierze się na testy przeciwciał COVID-19. Te są niejednokrotnie bardzo niedokładne i wskazują na zakażenie koronawirusem. Prawdziwym problemem nie jest koronawirus. Doktor odpowiedział też na pytanie dotyczące ilości ofiar. Czy 350 tys. zgonów na świecie z powodu koronawirusa, to dużo czy mało? Każda śmierć jest tragedią. Ale, niestety, ludzie umierali i będą umierać z różnych przyczyn. Każdego dnia odchodzi z tego świata 150-200 tys. osób. Co roku umiera z głodu około 11 milionów dzieci poniżej 5. roku życia, to znaczy 30 tys. małych dzieci dziennie! W ciągu zaledwie dwóch tygodni umrze tych małych dzieci tyle, co na całym świecie zmarło dotychczas z powodu określanego jako COVID-19. A do tego dochodzą zgony z głodu u starszych dzieci, osób dorosłych. Co jest dla Pana bardziej frapujące? Jeśliby Panu naprawdę zależało na ratowaniu życia ludzkiego i gdyby to od Pana zależało, to gdzie skierowałby Pan działania, aby zmniejszyć śmiertelność? zapytał Martyka. Na koniec odniósł się do pytania jak ważna jest odporność człowieka w walce z takimi patogenami? Odpowiedział oczywiście, że ma to kolosalne znaczenie, ale w dobie zniszczonego środowiska zdrowie ludzi z roku na rok globalnie się pogarsza. Chodzi o poważne niedobory mikroelementów i witamin.
~Maniek 17-06-2020 20:53
W Polsce umiera się tylko na świrusa oraz na inne współistniejące choroby.Który dureń to wymyślił?Znajomy zmarł na zawał.Nie podkreślono tego.Masakra.
~Gość 18-06-2020 12:35
Po co pisać że osoby zmarły na covid jeżeli później się dodaje że miały choroby wspólistniejace?To na co w końcu umierają?
~cd 18-06-2020 17:30
do: ~Gość (12:35)
umierają na tamte choroby a covid jest tylko wpisywany w akt zgonu jako 3 pozycja - nikt nie robi żadnych roszczeń, pretensji wtedy wobec personelu medycznego i szpitala - zwłoki bez obecności rodziny jadą bezpośrednio do spopielenia bo jest covid a żeby nie było żadnych dowodów nie pozwalają ciała zabrać np. na prywatne badania żeby zdiagnozować czy w ogóle był zarażony - czas się obudzić co z nami robią !!
~cd 18-06-2020 17:37
Co roku umiera z głodu około 11 milionów dzieci poniżej 5. roku życia, to znaczy 30 tys. małych dzieci dziennie! W ciągu zaledwie dwóch tygodni umrze tych małych dzieci tyle, co na całym świecie zmarło dotychczas z powodu określanego jako COVID-19.
~ 18-06-2020 17:57
Pielęgniarka ze szpitala epicentrum COVID: to m..d - Nazywa się Erin Marie Olszewski. Jest wojskową pielęgniarką, pracowała w szpitalu uznanym za centrum globalnej pandemii w kategoriach liczby przypadków i zgonów. Jej video jest na stronach: Infowars, David Icke, Solari.com, Brighteon, itd. Jest to dewastujące świadectwo Erin ze Szpitala Elmhurst, Nowy Jork, epicentrum covid. Ale ono nie jest o wirusie, a o mo...ie w szpitalu. Ocena i wnioski Erin po okresie pracy w tym szpitalu. Podsumuję je tak: Do szpitala dostają się biedni pacjenci przeważnie Czarni i Latynosi, i są sprawdzani na COVID-19. Kiedy wynik jest ujemny nie ma COVID niektórych i tak oznacza się jako przypadki COVID - To wsadza ich do pociągu do śmierci. Bez powodu są podłączani do respiratora, a żeby ich unieruchomić i nie odczuwali dyskomfortu i bólu z powodu inwazyjnej intubacji, podaje się im środki uspokajające / znieczulające. To trwa długo, nawet MIESIĄC. Zupełnie odcięci od świata zewnętrznego, nigdy się nie budzą. To nie jest żadna tajemnica. Każdy lekarz czy pielęgniarka WIE, ŻE NIEUCHRONNYM SKUTKIEM JEST ŚMIERĆ. Jest to metoda zabijania. I, oczywiście, przyczyną zgonu pacjenta jest wirus. Mogę tu pomyśleć o co najmniej 20 nowojorskich i federalnych agencji, które powinny roić się w Elmhurst Hospital. Ale żadna z nich nie podejmuje żadnych działań. Gdzie są dziennikarze? Gdzie są politycy: burmistrz Nowego Jorku Bill De Blasio, gubernator Cuomo? Gdzie są protesty publiczne?
~ 18-06-2020 17:59
Gdzie są lekarze i pielęgniarki z tego szpitala? Co mają do powiedzenia? Kto zarządził tę metodę zabijania? Kto wydaje rozkazy? Oznaczenie pacjentów COVID-19 daje szpitalowi więcej pieniędzy od ubezpieczenia. To jest oczywiste. A co z WYWOŁYWANIEM ŚMIERCI? Czy to skutek zimnej obojętności? W jednym momencie video Erin mówi, że mimo iż pracuje z dobrymi ludźmi, są też inni, i najwyraźniej dla nich pacjenci nie są ważni.Na pewno lekarze i pielęgniarki w Elmhurst wiedzą już o tym video. Nie mają nic do powiedzenia? Czy nie można by myśleć, że będą się bronić? Nic od nich nie słychać. Czy mają jakieś rozkazy zachowania milczenia? Jeśli nie popełniają strasznych zbrodni, to dlaczego milczą? I nie zakładaj, że jest to jedyny szpital gdzie dokonuje się mordów medycznych. I nie zakładaj, że to dzieje się tylko w Nowym Jorku. Podaje się, że liczba zgonów w Ameryce z powodu nieodpowiedniego leczenia i błędów w szpitalach jest 119.000 rocznie. To nie obejmuje zgonów na skutek aprobowanych przez FDA leków. TA liczba wynosiłaby 106.000 zgonów rocznie. (Journal of the American Medical Association, 26.07.2000, dr Barbara Starfield, Johns Hopkins School of Public Health, Czy opieka zdrowotna w USA jest naprawdę najlepsza na świecie? /Is US Health Really the Best in the World?)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group