Zalogowanych: 6

II liga koszykarzy: Pewny triumf Sudetów! [DUŻO ZDJĘĆ]

Niedziela, 1 października 2023, 12:06
Aktualizacja: 12:07
Znakomicie zareagowali po ubiegłotygodniowej porażce, koszykarze Sudetów Jelenia Góra rywalizujący na co dzień na parkietach II ligi. Występujący w roli gospodarzy podopieczni trenera Jarosława Wilusza, przekonująco wygrali z Obrą Kościan 93:70.

Miejscowi rozpoczęli od mocnego uderzenia i prowadzenia 7:0. Finalnie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie w pierwszej kwarcie, zwyciężając 27:15. W drugiej ćwiartce goście zdołali się nieco zbliżyć na dystans 5 "oczek" (32:27 w 13. minucie meczu), lecz nasi koszykarze znów odskoczyli, schodząc na przerwę do szatni z wynikiem 48:39. Po przerwie jeleniogórzanie utrzymywali swoich rywali na dystansie +10, pewnie kontrolując to spotkanie. Trzecią kwartę wygraliśmy 19:15, a czwartą 26:16, pokonując przyjezdną Obrę 93:70!

W tabeli rozgrywek grupy D II ligi koszykówki mężczyzn, Sudety Jelenia Góra z jedną porażką i jednym zwycięstwem plasują się na 6. pozycji w stawce.

Sudety Jelenia Góra - Basket Club Obra Kościan 93:70 (27:15, 21:24, 19:15, 26:16)

Sudety: Majewski (22), Jyż (17), Kozak (12), Walczak (11), Rzechtalski (10), Ostrowski (9), Ciemiński 6), Najman (6), Suchecki, Carowicz, Wojciechowski.