Zalogowanych: 17

Jelenia Góra: Pewne zwycięstwo liderek tabeli

Niedziela, 20 stycznia 2019, 22:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 stycznia 2019, 20:11
Zgodnie z przewidywaniami koszykarki MKS–u MOS Karkonoszy nie miały nic do powiedzenia w starciu z liderem rozgrywek I ligi – Zagłębiem Sosnowiec. Po jednostronnym widowisku jeleniogórzanki przegrały 43:91.

Pierwsze minuty nie wyglądały tragicznie, bowiem nasz zespół prowadził 5:2, a po 3 minutach gry był remis 7:7. Następnie podopieczne Ireneusza Taraszkiewicza straciły 13 punktów z rzędu i z każdą minutą było coraz gorzej. Do przerwy Karkonosze przegrywały 21:50, a po zmianie stron przyjezdne na luzie zwiększały przewagę i wygrały ostatecznie różnicą 48 punktów.

W następnej kolejce MKS MOS zagra w Głochołazach z miejscowym Chrobrym. W tabeli gr. B I ligi jeleniogórzanki z dorobkiem 1 zwycięstwa i 13 porażek zajmują przedostatnie miejsce.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 43:91 (13:27, 8:23, 9:17, 13:24)
MKS: Lorenz 12, Walczak 8, Kwietoń 7, Karaś 6, Stefan 5, Hałubek 4, Klementowska 1, Gałka, Rybkiewicz.
Zagłębie: Stasiuk 21, Telenga 14, Jasiulewicz 11, Kopiec 11, Kaczor 8, Wojtala 7, Zuziak 6, Zuchora 5, Pawlak 4, Dziwińska 4.