Zalogowanych: 14

II-liga koszykarzy: Pewna wygrana Sudetów w Tychach

Niedziela, 24 lutego 2013, 3:50
Aktualizacja: 3:55
Wynikiem 91:74 na korzyść Sudetów Jelenia Góra zakończyła się wyjazdowa potyczka z GKS–em Tychy w meczu 19. kolejki II–ligi koszykarzy.

Pierwsza kwarta należała do jeleniogórzan, którzy w 5. minucie prowadzili już 18:10. Rywale szybko zdołali się jednak zbliżyć na dwa punkty (23:25), ale dzięki celnej „trójce” Kozaka wygrywaliśmy po 10 minutach różnicą pięciu „oczek” – 28:23. Druga odsłona należała do gospodarzy, którzy zwyciężyli 19:14 i na przerwę obie ekipy schodziły przy remisie 42:42. Kluczowa dla losów pojedynku okazała się trzecia odsłona wygrana przez jeleniogórzan 24:14. Na 4 minuty przed końcem starcia zrobiło się nieco nerwowo, kiedy to przeciwnicy po skutecznej akcji Bzdyry zbliżyli się na dystans pięciu punktów. Nasza drużyna w tym momencie meczu popisała się głównie dzięki bardzo dobrej postawie Kozaka oraz braci Niesobskich dziewięciopunktową serią i losy pojedynku były już przesądzone. Sudety pokonały GKS Tychy 91:74.

GKS Tychy – Sudety Jelenia Góra 74:91 (23:28, 19:14, 14:24, 18:25)

Sudety: Kozak (25), Czech (18), R. Niesobski (18), Ł. Niesobski (17), Minciel (7), Wilusz (4), Wojciul (2), Raczek, Ostrowski