Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 5419
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: PESTKA na starcie

Piątek, 25 kwietnia 2008, 20:53
Aktualizacja: 20:54
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: PESTKA na starcie
Fot. TEJO
Ciekawe spektakle i gorące dyskusje o sztuce – tak przebiega festiwal Polskie Eksploracje Sztuki Teatralnej Kultury Awangardowej, który zaczął się w piątek w Jeleniogórskim Centrum Kultury.Impreza zgromadziła młodzieżowe grupy teatralne z Polski, które do przyszłego poniedziałku zagwarantują ucztę miłośnikom gatunku.

W pierwszym dniu PESTKI-i widzowie, których wita awangardowa dekoracja JCK w postaci rozebranych manekinów i wystawy fotografii „Charaktery”, obejrzeli trzy przedstawienia. „Trzy siostry side a” w wykonaniu grupy Sta-art. Z JCK, „Taką sobie historię” zagraną przez młodych aktorów z Osiedlowego Domu Kultury oraz sztukę Teatru Studio Czyczkowy z Bydgoszczy, monodram Aleksandry Kugacz zatytułowany „Watt”.

W przerwach poszczególnych przedstawień odbywają się dyskusję w ramach tzw. hajdparku. O przedstawieniach rozmawiają ich twórcy, odtwórcy głównych ról, aktorzy i zaproszeni goście. W piątek wrażeniami dzieliła się z młodymi ludźmi Małgorzata Osiej-Gadzina, aktorka Teatru Jeleniogórskiego oraz literaturoznawca Romuald Witczak.

Wszystko w luźnej atmosferze przy pajdach chleba ze smalcem i ogóreczkami oraz klimatycznej muzyce w Klubie Kwadrat.

Wiele wrażeń czeka miłośników teatru młodzieżowego jeszcze przez trzy kolejne dni. Będą warsztaty teatralne i przedstawienia. W tym – Extra Polish, hitowa sztuka Teatru Odnalezionego z Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Zaprezentują się także grupy z Wałbrzycha i Wrocławia. Muzycznym akcentem będzie koncert zespołu Skazani z Oleśnicy.

Kolejną relację z PESTKI nadamy w niedzielę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group