Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8410
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Perełki z pałacu na każdą kieszeń

Piątek, 18 września 2009, 8:22
Aktualizacja: 8:22
Autor: Ania
REGION: Perełki z pałacu na każdą kieszeń
Fot. Ania
Stare cenne meble, porcelanę, biżuterię, obrazy i wiele innych rzeczy będzie można nabyć w Pałacu na Wodzie w Staniszowie, który zaprasza na nietypową aukcję. W okolice Jeleniej Góry przyjadą znani marszandzi dzieł sztuki. Aby nabyć niektóre eksponaty, nie trzeba fortuny.

Aukcja zostanie przeprowadzona 26 i 27 września. W sobotę rozpocznie się o godzinie 11, a w niedzielę o godzinie 10.00. Właściciele Pałacu na Wodzie w Staniszowie nawiązali kontakt z Domem Aukcyjnym Demessieur, który od 20 lat zajmuje się tego typu przedsięwzięciami.

- Swój przyjazd na aukcję zapowiedziało ponad 200 zainteresowanych osób z Europy, między innymi z Niemiec, Włoch, Szwajcarii oraz Austrii. Nasza inicjatywa spotyka się również z bardzo przychylnym odbiorem ze strony gości z Polski. – mówi Karolina Wolińska, menadżer Pałacu na Wodzie w Staniszowie.

Aukcje będą przeprowadzane kilka razy w roku. W ten sposób Pałac na Wodzie wpisze się w cykl imprez organizowanych przez Fundację „Doliny Pałaców i Ogrodów”.

Osoby zainteresowane mogą już od teraz do 25 września w godzinach od 11.00 do 19.00 oglądać eksponaty, które zostaną wystawione na aukcji. Będą to np. naszyjnik z ametystami, którego cena wywoławcza wynosi 80 złotych, jak i meble warte co najmniej 5 tysięcy złotych i wiele innych rzeczy. Miłośnicy antyków zwrócą z pewnością uwagę na belgijskie świeczniki, liczące ponad 250 lat, jak i obraz Wygrzywalskiego pod tytułem „Rybacy na plaży”.

Data przeprowadzenia aukcji nie jest przypadkowa. Organizatorzy celowo wybrali weekend, podczas którego na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze zostanie zorganizowany XXXVI Jarmark Staroci. Swoje stanowisko będzie miał również Pałac na Wodzie. Jego pracownicy będą zachęcać ludzi do udziału w aukcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
514
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group