Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8397
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pendolino przyjedzie – to pewne!

Czwartek, 3 marca 2016, 10:43
Aktualizacja: 10:50
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Pendolino przyjedzie – to pewne!
Fot. Archiwum
PKP PLK S.A. rozwiewa wątpliwości wokół terminu pierwszego kursu Pendolino do Jeleniej Górze. 29 kwietnia składy Pendolino pojawią się w Jeleniej Górze i Kołobrzegu. Każdego dnia nowoczesnymi pociągami PKP Intercity będzie można podróżować na trasie Warszawa – Jelenia Góra – Warszawa oraz Kraków– Warszawa – Kołobrzeg – Kraków. Ceny biletów będą zaczynać się od 79 i 100 zł – czytamy w komunikacie.

Nowoczesne i komfortowe składy kursować będą popołudniami z Warszawy przez Wrocław
i Wałbrzych do Jeleniej Góry. Pociąg do Kołobrzegu wyjeżdżać będzie z Krakowa w godzinach popołudniowych. Po drodze do Kołobrzegu zatrzyma się m.in. w Warszawie, Trójmieście, Lęborku, Słupsku i Koszalinie.

Wprowadzenie na nowe trasy pociągów Pendolino znacznie poprawi nie tylko komfort podróży, ale zapewni bezkonkurencyjne czasy przejazdu. Podróż ze stolicy do Jeleniej Góry zajmie 5h33min, czyli o blisko 3h30min krócej niż obecnie. Natomiast z Krakowa i Warszawy do Kołobrzegu, pociąg pojedzie odpowiednio 8h27min (dziś ponad 11h) i 5h53min (dziś blisko 8h).

Planując podróż z wyprzedzeniem pasażerowie będą mogli skorzystać z oferty Super Promo lub Wcześniej – Taniej. Ceny biletów za podróż z Warszawy do Kołobrzegu oraz Warszawy do Jeleniej Góry będą rozpoczynać się od 79 zł. Na trasie z Krakowa do Kołobrzegu ceny biletów kupionych
z wyprzedzeniem kształtować się będą od 100 zł. Od cen odliczane będą także ulgi, m.in. studenckie, uczniowskie.

O EIP
Pojazdy Pendolino to najszybsze i najbardziej komfortowe pociągi we flocie PKP Intercity.
Od grudnia 2014 roku kursują jako kategoria Express InterCity Premium (EIP). Dzięki licznym promocjom oraz premiowaniu kupujących bilety z wyprzedzeniem, podróż EIP jest na możliwości finansowe różnych grup pasażerów.

Zgoda UE
Uzupełnienie siatki połączeń Express InterCity Premium (Pendolino) o kolejne miejscowości wymagało od przewoźnika uzyskania zgody kilku instytucji europejskich. Zakup pociągów był w części finansowany ze środków UE, co oznaczało konieczność wyrażenia zgody przez DG Comp (Dyrekcję Generalną ds. Konkurencji) oraz DG Regio (Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej). Przewoźnik uzyskał pozytywną decyzję DG Comp w grudniu 2015r., natomiast Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej zaakceptowała wniosek z końcem lutego.

Pociąg Express InterCity Premium (Pendolino) z Warszawy Wschodniej do Jeleniej Góry będzie kursować od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę – wyjazd ze stolicy Polski o godz. 17:19 przez Częstochowę, Opole, Wrocław i Wałbrzych, z metą w stolicy Karkonoszy o godz. 23:03. Z kolei w drugą stronę Pendolino będzie kursować od poniedziałku do soboty – wyjazd z Jeleniej Góry 4:51, przyjazd do celu o godz. 10:41.

źródło: informacja prasowa

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group