Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7432
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: „Pędzlem i szpachlą” Alicji Janowskiej

Wtorek, 18 września 2018, 7:10
Aktualizacja: Środa, 19 września 2018, 7:15
Autor: WAC
Piechowice: „Pędzlem i szpachlą” Alicji Janowskiej
Fot. POK
Do 14 października można oglądać w galerii Piechowickiego Ośrodka Kultury obrazy autorstwa Alicji Janowskiej. Wernisaż wystawy "Pędzlem i szpachlą" odbył się kilka dni temu.

Alicja Janowska swoją przygodę z malarstwem zaczęła w 2012 roku po tym jak przeszła na emeryturę. Należy do działającej przy POK – u grupy artystycznej Π – Art. Do tej pory stworzyła około 120 obrazów.

– Obrazów swoich nie sprzedaję, obdarowuję nimi swoich bliskich i znajomych – mówi malarka. - Przekazuję na różnego rodzaju aukcje, między innymi na WOŚP, w ten sposób spędzam czas na emeryturze. Zachęcam tym samym do próbowania i malowania, tak jak ja, może się uda i będzie nas więcej na wernisażach, a nie w kolejkach do lekarza i na ławeczkach. Tym samym pozostawimy po sobie jakąś pamiątkę.

O tym, jak barwną i radosną osobą jest Alicja Janowska mogli się przekonać uczestnicy wernisażu jej wystawy malarstwa, który odbył się w miniony piątek (14.09) w Piechowickim Ośrodku Kultury. Wernisaż pełen niespodzianek dał wiele chwil radości zarówno autorce prac, jak i licznie zgromadzonej publiczności.

- Zawsze wesoła, pełna humoru i dystansu do siebie A. Janowska udowodniła, że nauczyć się malować może każdy – mówi Agata Brzuchalska z POK. - Dlatego też w piątkowe popołudnie bohaterce wernisażu został nadany tytuł „Twórcza wśród twórczych”. Otrzymała symboliczną koronę i berło, ponieważ przenosi świat na płótno w takim tempie, że nawet sprinter jej nie dogoni na bieżni twórczości.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group