Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9932
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pędzel wolności w „Muflonie”

Środa, 8 września 2010, 15:00
Aktualizacja: 15:01
Autor: Gabi
Miejski Dom Kultury „Muflon” serdecznie zaprasza na wernisaż malarstwa Agaty Makutynowicz, który odbędzie się dziś o godz. 18. Wystawa czynna będzie do 29 września.

Malarka pochodzi z Jasiennej w Beskidzie Sądeckim, ale od lat związana jest z Karpaczem. W swoich pracach podejmuje tematykę związaną z regionem, ukazując fragmenty karkonoskiego krajobrazu jak również układy roślinne i dekoracyjne . Jest członkiem Stowarzyszenia Artystycznego „Nowy Młyn” z siedziba w Szklarskiej Porębie oraz Działań Twórczych „Korkontoi” w Karpaczu.

– Proces twórcy rozpoczyna się u mnie od czegoś nieznanego, niewiadomego. Zazwyczaj nigdy nie mam jasnej wizji tego co zamierzam zrobić. Nie znam końcowych rezultatów. Żadnych norm, żadnych ograniczeń, żadnych nakazów, żadnych zakazów. Potrzebuję napięcia, niepokoju, zgromadzenia energii, emocji pozytywnych, bądź negatywnych. Cały ten proces spowolniony jest w czasie.

– Fragmentaryczne pomysły łącza się w całość. Końcowym etapem jest spotkanie z białym płótnem ustawionym na sztaludze. Powoli płótno zakrywają ślady gęstniejącej farby. Szansą by przeniknąć we własną duchowość jest proces twórcy, jest to niemy, tkwiący wewnątrz każdego z nas. Swobodą w wyrażaniu tego na co ma się ochotę, nazywam indywidualną WOLNOŚCIĄ – tak o swojej pracy pisze autorka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group