Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7389
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Patriotyczne pokolenia

Niedziela, 13 maja 2018, 7:56
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 maja 2018, 6:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Patriotyczne pokolenia
Fot. Przemek Kaczałko
W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon” odbył się koncert piosenki patriotycznej, który integrował przedszkolaków i seniorów. Impreza wpisała się w miejskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Koncert pod hasłem „Przez pokolenia” rozpoczął zespół Agat, który od ponad 20 lat występuje na scenie. Następnie serca publiczności podbijały dzieci z Miejskiego Integracyjnego Przedszkola Nr 14, Niepublicznego Przedszkola „Kraina Smyka” oraz miejscowi – z Miejskiego Przedszkola Nr 11 im. Krasnala Hałabały. Imprezę klamrą spiął kolejny zespół złożony z seniorów, a więc Sybiraczki i Kresowianie. Wśród prezentowanych utworów były m.in. „Moja ojczyzna”, „To piękny kraj” czy „Jak ptak”. Każda z występujących grup otrzymała od organizatorów upominki, a najważniejszą nagrodą była integracja międzypokoleniowa w duchu patriotyzmu.

Chcemy, żeby przedszkolaki mogły uczyć się miłości do Ojczyzny od osób starszych, a starsi słuchając dzieci mogły wzbudzać swoje nadzieje, że faktycznie ten patriotyzm w dzieciach nie zaginie – podkreśliła Agnieszka Gierus z MDK Muflon.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group