Piątek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 2822
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Parkują tak, że przejść nie sposób

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 19 lutego 2009, 8:15
Aktualizacja: 8:16
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Na kierowców, którzy zastawiają samochodami chodniki, pomstują piesi, którzy muszą lawirować między pojazdami, lub przejść na drugą stronę ulicy.

Taki sygnał dostaliśmy od naszego Czytelnika z Zabobrza, którego oburza jeden z dostawców do straganu przy ulicy Noskowskiego. – Dzieje się tak prawie codziennie – pisze jeleniogórzanin. – Swobodne przejście dla pieszych zastawiane jest na kilka godzin. Tłumaczy się to wyładunkiem towaru, a przecież nie trzeba na to tyle czasu – dodaje.

Zabobrzanin podkreśla, że kiedyś dojdzie do tragedii, bo trzeba schodzić na jezdnię, by ominąć brudny samochód stojący na chodniku. – Prawo o ruchu drogowym jasno stanowi: minimalna odległość dla pieszych 1,5 m – nadmienia. W tym przypadku niemożliwe jest przejście dla mam z wózkami, które muszą udać się na chodnik po drugiej stronie ulicy.

Zastawione chodniki to także bolączka dla pieszych w śródmieściu, a nawet na głównym deptaku, gdzie – zwłaszcza w porze dostaw do sklepów, trzeba przeciskać się przez labirynt aut.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group