Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3617
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Parkują tak, że przejść nie sposób

Czwartek, 19 lutego 2009, 8:15
Aktualizacja: 8:16
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Parkują tak, że przejść nie sposób
Fot. Archiwum
Na kierowców, którzy zastawiają samochodami chodniki, pomstują piesi, którzy muszą lawirować między pojazdami, lub przejść na drugą stronę ulicy.

Taki sygnał dostaliśmy od naszego Czytelnika z Zabobrza, którego oburza jeden z dostawców do straganu przy ulicy Noskowskiego. – Dzieje się tak prawie codziennie – pisze jeleniogórzanin. – Swobodne przejście dla pieszych zastawiane jest na kilka godzin. Tłumaczy się to wyładunkiem towaru, a przecież nie trzeba na to tyle czasu – dodaje.

Zabobrzanin podkreśla, że kiedyś dojdzie do tragedii, bo trzeba schodzić na jezdnię, by ominąć brudny samochód stojący na chodniku. – Prawo o ruchu drogowym jasno stanowi: minimalna odległość dla pieszych 1,5 m – nadmienia. W tym przypadku niemożliwe jest przejście dla mam z wózkami, które muszą udać się na chodnik po drugiej stronie ulicy.

Zastawione chodniki to także bolączka dla pieszych w śródmieściu, a nawet na głównym deptaku, gdzie – zwłaszcza w porze dostaw do sklepów, trzeba przeciskać się przez labirynt aut.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
221
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group