Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8798
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Parkowanie aut pod lupą drogówki

Piątek, 8 czerwca 2018, 11:47
Aktualizacja: Sobota, 9 czerwca 2018, 6:29
Autor: 112
Wczoraj (7.06) policjanci jeleniogórskiej drogówki wspólnie ze strażnikami miejskimi prowadzili w Jeleniej Górze działania dyscyplinujące wobec kierowców, którzy parkowali swoje pojazdy w miejscach niedozwolonych.

Celem było dyscyplinowanie kierowców, którzy parkowali swoje auta w miejscach niedozwolonych: na chodnikach, skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych, miejscach dla osób niepełnosprawnych, w zatoczkach czy powierzchniach wyłączonych.

Efektem tych działań było ukaranie mandatami 63 kierowców za parkowanie w miejscach niedozwolonych, jeden kierowca za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem. Mundurowi założyli 7 blokad.

- W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili między innymi takie wykroczenia, jak: nieprawidłowe parkowanie na chodniku - dwójka kierujących, na przejściu dla pieszych- dwie osoby, na skrzyżowaniu – jedna, na powierzchni wyłączonej –jedna osoba oraz 24 kierujących na zakazie zatrzymywania się – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Policjanci informują, że w trakcie kolejnych działań, w przypadku gdy pojazd będzie zaparkowany w miejscu zabronionym i będzie informacja, że może być usunięty, wówczas auta te nie będą blokowane, ale usuwane z drogi na koszt właścicieli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group