Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5772
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Parkingowy tłok w śródmieściu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 17 listopada 2007, 7:11
Aktualizacja: Niedziela, 18 listopada 2007, 8:20
Autor: carioca
Fot. Agnieszka Gierus
Ma się ku końcowi rok 2007, a parking wielopoziomowy, który miał być otwarty podczas wakacji, wciąż jest zamknięty na cztery spusty. Za to w centrum coraz trudniej o miejsce postojowe. Będzie jeszcze gorzej, bo zaczynają się roboty ziemne na jednym z czynnych jeszcze parkingów.

To plac między ulicami Grodzką a Drucianą. Wjechała tam koparka i rozorała część gruntu przylegającą do placu kard. Wyszyńskiego. Wydobyta ziemia jest sprzedawana. Co tam będzie? Najpewniej miejsce na nową instalację podziemną. Teren za wykopami także przeznaczony jest pod badania archeologiczne podobne do tych, które wciąż trwają na gruncie pomiędzy Jasną i Grodzką.

W perspektywie na tych terenach mają powstać obiekty usługowo–mieszkalne. Wciąż nie wiadomo, czy będą to stylizowane kamienice, czy też galeria handlowa. Miasto nie doszło jeszcze do porozumienia z właścicielem gruntów, który sfinansował prace wykopaliskowe.

Zamknięcie tego placu boleśnie odczuli kierowcy. W poszukiwaniu miejsc parkingowych zajęli cały teren na tyłach ulicy Fortecznej, tuż przed zejściem na Podwale. W godzinach szczytu trudno tam znaleźć wolne miejsce. Upodobali sobie także podwórka pobliskich kamienic, gdzie zostawiają auta na dziko.

Raczej nie spełnią się zapowiedzi samorządowców o ponownym otwarciu parkingu krytego i wielopoziomowego przy ul. Pijarskiej. Nie jest to od władz zależne, bo obiekt został kupiony przez spółkę z Lubina. Ta od kilku miesięcy zwleka z jego uruchomieniem. A sam parking, zbudowany za miliony złotych przed czterema laty, sztandarowa inwestycja poprzedniej ekipy samorządowej, popada w coraz większą ruinę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Blade 17-11-2007 11:09
Parking przy ulicy Grodzkiej będzie funkcjonował w dotychczasowej formie jeszcze przez długi czas a dotychczasowe ograniczenia związane z trwającymi pracami ziemnymi znikną po zakończeniu budowy projektowanego budynku. Docelowo plac ten zostanie zabudowany a pod jego powierzchnią zlokalizowane będą miejsca parkingowe. Wszystkich zapraszamy do korzystania z parkingu.
~zaparkowywacz~ 17-11-2007 12:03
Parking wielopoziomowy przy ul.Pijarskej widziałem ostatnio kilka razy otwarty i również kilka razy świecący napis "WOLNY" przy zamkniętej rolecie :(( Znaków kierujących do tego parkingu też nikt nie zdjął, więc oficjalnie jest otwarty - tylko kogo pociągnąć do odpowiedzialności...
~Dobrze poinformowany 17-11-2007 14:08
Parking wykupiła spółka ze Szczecina a nie z Lubina trwają prace remontowe posadzki VII poziomu oraz pokrycia dachu . W poniedziałek tj 19-11-2007 będzie wykonana wysepka wjazdowa z bramkami sterowanymi elektronicznie.Wszystkie poziomy oraz klatki schodowe są po remoncie , trwają prace przy monitoringu wszystkich poziomów.Planowany termin otwarcia 15-go grudnia 2007.
~qba 17-11-2007 14:56
no wlasnie zdziwilem sie ze jest zamkniety bo pala sie tam wieczorem swiatla. teraz juz wszystko jasne.
~jelgór 18-11-2007 1:27
Wow, 15-go grudnia, w rocznicę!
~dziennikarz 18-11-2007 22:24
powinien sprawdzić na miejscu (to nie takie trudne) i /lub zacząć od telefonu do aktualnego właściciela, zamiast pisać bezsensowne prystromizmy w rodzaju"parking popada w coraz większą ruinę" -bo to bzdet oczywisty dla każdego, kto przejeżdża tamtędy; średnio rozgarnięty obserwator widzi, że nowy właściciel sukcesywnie remontuje obiekt

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group