Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 3086
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Park szansą dla blokowiska

Środa, 12 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 12 lipca 2006, 20:44
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Park szansą dla blokowiska
Fot. Wspólne Miasto
Podpisy pod propozycją zbudowania na Zabobrzu nowoczesnego parku, gdzie mieszkańcy sypialni stolicy Karkonoszy będą mogli aktywnie i bezpiecznie wypocząć, zamierzają w weekend zbierać członkowie Rady Młodych Wspólnego Miasta.

Członkowie rady na swoje wtorkowe spotkanie zaprosili sierżant sztabową Danutę Razmysłowicz, zajmującą się w Komendzie Miejskiej Policji prewencją kryminalną – poinformował Oliwer Kubicki z RM

– Na spotkaniu zapoznaliśmy się z programami jeleniogórskiej prewencji, mamy też zamiar promować je w naszych środowiskach lokalnych – mówi Anita Ottowicz.

Młodzież dowiedziała się o programie prewencji wzorowanym na pomyśle holenderskim. Będzie to przydatne w kolejnej akcji organizowanej przez najmłodszych. Do rady należy ponad 500 członków Stowarzyszenia Wspólne Miasto.

W nadchodzący weekend zbierać oni będą podpisy pod propozycją zbudowania na Zabobrzu nowoczesnego parku, którego na Zabobrzu brakuje, choć miejsc do urządzenia takiego terenu jest sporo.

Jednocześnie ze zbieraniem podpisów, przeprowadzą także sondaż wśród mieszkańców dzielnicy, aby zapoznać się z oczekiwaniami ludności, co do takiego obiektu. Na Zabobrzu mieszka około 30 tysięcy jeleniogórzan.

– Odpowiadając na oczekiwania mieszkańców tamtej części miasta postanowiliśmy przyczynić się do powstania i realizacji tak potrzebnej inwestycji – wyjaśnia Oliwer Kubicki.
– Stworzyliśmy szkic projektu takiego parku, lecz pragniemy poprzez ankietę poznać preferencje różnych grup wiekowych, aby ostateczny projekt, odzwierciedlał możliwe jak najlepiej wizję zielonego centrum pomiędzy betonowymi blokami – dodał.

– Młodzi zapraszają wszystkich popierających pomysł „Parku dla Zabobrza” do pomocy przy przeprowadzaniu akcji – zachęca Wspólne Miasto.
Kontakt z organizatorami: tel: 607 625 801

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1171
Tak
59%
Nie
33%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group