Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 4758
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Pariotycznie i piknikowo

Piątek, 12 listopada 2021, 6:04
Autor: WAC
Piechowice: Pariotycznie i piknikowo
Fot. WAC
Akademię patriotyczną i piknik zorganizował wczoraj (11.11) z okazji Narodowego Święta Niepodległości Piechowicki Ośrodek Kultury.

Podczas imprezy, która odbyła się przy ośrodku Caritas mieszkańcy Piechowic mogli wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne oraz wojskowe. W roli wodzireja wystąpiła jeleniogórska aktorka Małgorzata Osiej – Gadzina. Talenty wokalne prezentował też zespół „Szklarki” oraz uczniowie miejscowych przedszkoli i szkół podstawowych. Placówki oświatowe rywalizowały też w konkursie „Polskie kwiaty od oświaty”. Na wszystkich też czekały kiełbaski pieczone na ognisku.

Uroczystości z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości w Piechowicach miały dwie odsłony– mówi dyrektor POK Anna Kalisz. - Mszę świętą oraz złożenie kwiatów pod obeliskiem pamięci oraz piknik patriotyczny. - Poza wspólnym śpiewaniem, dzieci dziś robią papierowe biało – czerwone kwiaty, aby je potem rozdać wszystkim obecnym. W tym roku zrezygnowaliśmy z zakupu chorągiewek w barwach narodowych, a oświata włączyła się w piknik w ten sposób, że uczniowie sami wykonają coś, co trafi do piechowiczan.

Twoja reakcja na artykuł?

14
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
2
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
774
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group