Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7155
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Papierowy teatr 2” w BWA

Wtorek, 5 lipca 2016, 8:10
Aktualizacja: 8:13
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Papierowy teatr 2” w BWA
Fot. Archiwum BWA
W piątek (8.07) o godz. 18.00 w jeleniogórskiej galerii BWA rozpocznie się wernisaż wystawy “Papierowy teatr 2”. To druga część wystawy polskiego plakatu artystów młodego i średniego pokolenia, a wśród nich postery o tematyce teatralnej i erotycznej z kolekcji Krzysztofa Dydo i Zbigniewa Szumskiego, twórcy Teatru Cinema w Michałowicach. Wystawa potrwa do 3 września.

Autorami prezentowanych na wystawie prac (plakaty będące fotograficznymi kolażami wykonanymi za pomocą komputera, plakaty oparte o literę i typografię, abstrakcję geometryczną i znak) są także artyści, którzy należą do młodszego, aktywnego pokolenia twórców polskiego plakatu. Są to więc prace m.in.: Ryszarda Kaja, Wojtka Kołka, Sebastiana Kubicy, Sławomira Kosmynki, Bartosza Łukaszonka, Kai Renkas, Jacka Staniszewskiego i Moniki Starowicz. Wśród podejmowanych przez nich tematów znajdują się m.in. fantazje na temat znikającego cyrku, promocja zdrowia seksualnego i satyra na rzeczywistość.

Krzysztof Dydo to znawca i miłośnik sztuki plakatu. Zajmuje się polskim plakatem artystycznym. Od roku 1985 prowadzi Galerię Plakatu w Krakowie, a jego zbiory gromadzone od połowy lat 50. tworzą “Dydo Poster Collection”.

Zbigniew Szumski to twórca i reżyser Teatru Cinema z Michałowic oraz dyplomowany artysta plastyk z bogatym dorobkiem, w ramach którego znajdują się plakaty nagradzane na kilku znaczących konkursach zagranicznych. W BWA obejrzeć będzie można będzie jego plakaty towarzyszące wydarzeniom z zakresu teatru, plastyki, muzyki oraz literatury.

Wystawę zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group