Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7098
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Papierowy Teatr 2 otwarty w BWA

Niedziela, 10 lipca 2016, 11:42
Aktualizacja: 11:45
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Papierowy Teatr 2 otwarty w BWA
Fot. Robert Czepielewski
W jeleniogórskiej Galerii BWA odbyło się w piątek (8.07) otwarcie wystawy polskiego plakatu pt. Papierowy Teatr 2. Wernisaż zgromadził wielu jeleniogórzan, dla których każde artystyczne wydarzenie jest sposobnością do przebywania ze sztuką przez duże „S”. Wystawę w Galerii BWA można oglądać do 3 września.

Podczas wernisażu zostały zaprezentowane prace ze zbiorów kolekcjonera i właściciela galerii plakatu Krzysztofa Dydo. Podczas prezentacji uczestnicy mogli zapoznać się z pracami Moniki Starowicz, Zbigniewa Szumskiego, Ryszarda Kaja, Wojciecha Kołka i wielu innych wybitnych artystów.

Plakaty, jak i cała kolekcja Krzysztofa Dydo, to prace starannie wyselekcjonowane. Na pytanie, czy prezentowane plakaty teatralne są bliskie jego sercu odpowiedział: Dla mnie najważniejsze jest, żeby plakat był dobry, dobrze skonstruowany. Cel plakatu to przyciągnięcie i zainteresowanie odbiorców, a to może być nawet plakat reklamowy.

Polski plakat jest bardzo ceniony na świecie, dzięki takim artystom jak: Jan Lenica, Roman Cieślewicz i wielu innych, którzy tworzyli lub w przypadku młodych artystów, tworzą w Stanach Zjednoczonych, we Francji, w Niemczech czy w Meksyku - jak Wiktor Burka, który przez wiele lat pracował w Meksyku i w tym kraju uważany jest za ojca plakatu meksykańskiego.

Czy plakat ma rację bytu w dzisiejszych czasach? - To, że już nie ma miejsca na plakat słyszę od 50 lat, a to nie jest prawdą. Plakat żyje, bo jego miejsce to ulica – powiedział Krzysztof Dydo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group