Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7828
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Panie ministrze, czy będzie remont na jeleniogórskim dworcu?

Piątek, 2 grudnia 2011, 8:36
Aktualizacja: 8:37
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Panie ministrze, czy będzie remont na jeleniogórskim dworcu?
Fot. RED
Z takim zapytaniem Marzena Machałek, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, zwróciła się do Sławomira Nowaka, ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej. Poprosiła też o poparcie tematu przez innych parlamentarzystów lokalnych.

W swoim zapytaniu posłanka Marzena Machałek podkreśla, że dzięki staraniom i współpracy środowisk kolejowych, a także politycznej i społecznej presji, na trasę kolejową z Wrocławia w kierunku Karkonoszy powraca życie. Kursuje coraz więcej pociągów łączących Jelenią Górę z innymi miastami w Polsce, a także z Republiką Czeską.

Tymczasem stan części dworca, gdzie przyjeżdżają pociągi, jest fatalny, co nie zmienia się od lat. Zawilgocone i brudne przejście podziemne ze śliskimi schodami, w którym podczas opadów deszczu stoją kałuże i sypie się tynk. Odrapane i zaniedbane wiaty peronowe nieremontowane od dziesięcioleci. Brak odpowiedniego dostosowania dla osób niepełnosprawnych. – To tylko niektóre wady – wylicza posłanka M. Machałek.

Parlamentarzystka apeluje do ministra o pilne przeznaczenie środków na wykonanie potrzebnych prac na jeleniogórskim dworcu. Chciałaby także wiedzieć, czy ministerstwo ma związane z tym plany, a także czy dysponuje pieniędzmi na ten cel. – Czy są możliwości uzyskania wsparcia z Unii Europejskiej na dworcowe remonty? – pyta Marzena Machałek. W tej sprawie zwróciła się również do senatora Józefa Piniora (PO) oraz posłanek Zofii Czernow (PO) i Małgorzaty Sekuły Szmajdzińskiej (SLD) o poparcie tego wniosku i współdziałanie dla dobra regionu.

Remont budynku dworca głównego wykonano przed dwoma laty. Kosztował około miliona złotych, niestety, wówczas zabrakło środków na modernizację pozostałej części jeleniogórskiej stacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group