Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6340
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pani wiceprezydent rządzi kulturą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 4 marca 2012, 8:08
Aktualizacja: 12:50
Autor: Angela
W minionym tygodniu pieczę nad Wydziałem Kultury Urzędu Miasta przejęła od prezydenta Marcina Zawiły,‭ ‬jego zastępczyni Mirosława Dzika.‭

‬W zamian prezydent zajął się dozorem wydziału inwestycji.‭ – ‬Jest to dla mnie spore wyzwanie,‭ ‬bo to specyficzne środowisko ze specyficznymi problemami.‭ ‬W tym wydziale jest naprawdę wiele do zrobienia.‭ ‬Ja myślę rzeczowo,‭ ‬a artyści mają to do siebie,‭ że‬ lubią myśleć filozoficznie.‭ ‬Jest to z pewnością zderzenie sposobów patrzenia na rzeczywistość,‭ ‬ale muszę temu wyzwaniu podołać ‭– powiedziała‬ Mirosława Dzika,‭ ‬zastępczyni prezydenta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~Jamjestja 4-03-2012 10:44
"a kultura tu podobno jest świadczy o tym nasz wspaniały dom kultury z którego okien płynie nieraz jazz. to dlaczego jest jak jest? nie rozumiem"
~parano. 4-03-2012 12:51
Brawo.ekonomista za kulturę a biblotekarz za inwestycję,a wyborcy za kartki na referendum.
~ 4-03-2012 13:42
Moze wreszcie ktos zweryfikuje prace tych tych super specjalistow od teatrow ,domow kultury.Mam nadzieje ze Pani Prezydent nie da sobie wciskac kitu jaka to zjawiskowa dzialalnosc prowadza te instytucje. Taka ocene zrobil Minister Kultury ktory nia dofinansuje w tym roku ani jednego projektu z Jeleniej Gory.
~niefilozofka 4-03-2012 14:03
"Ja myślę rzeczowo,‭ ‬a artyści mają to do siebie,‭ że‬ lubią myśleć filozoficznie.‭ " To znaczy, jak - bo sprzeczności nie widzę, jak wiadomo, ilozofia z greckiego, to umiłowanie mądrości, a filozof jest dążącym do mądrości (philos - miłośnik, sophia - mądrość), do poznania. Filozofia uczy poprawnego myślenia i stosowania tego myślenia w działaniu, uczy samodzielnego i precyzyjnego myślenia (logika wchodzi w zakres filozofii). Czy to Pani miała na myśli , wypowiadając cytowane zdanie? A kultutra w tym mieści, to stajnia Augiasza, od samej góry poczynając.
~jajca 4-03-2012 14:56
Gdzie jest SKM ?!
~do ~ 4-03-2012 15:10
Przystan Twórcza - Cieplickie Centrum Kultury otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Kultury mądra głowo!!
~PiotrG 4-03-2012 16:07
Droga "niefilozofko", masz bardzo naiwne wyobrażenie o filozofii. Gdyby filozofowie byliby tacy mądrzy, praktyczni i błyskotliwie myślący, to byliby najbogatszymi i najszczęśliwszymi ludźmi na świecie, a nie ledwie wiążącymi koniec z końcem. Co więcej, gdyby było tak, jak piszesz, to każdy z nas byłby filozofem (bo przecież to się opłaca), a w wolnym czasie nie czytalibyśmy tandetnych portali internetowych czy innej Jelonki.com, a dzieła Platona, Nietzschego czy Schopenhauera. Tak więc sama widzisz, że żadna mądrość z tej filozofii, z której nawet sami naukowcy się śmieją, gdyż już dawno utraciła kontakt z rzeczywistością.
~ 4-03-2012 16:51
Chyba juz powoli osiagamy tak wymarzone dno !!!
~szynkarz 4-03-2012 17:16
Po atakach radnego Szymańskiego na bajzel w kulturze, Zawiła podrzucił zgniłe jajo zastępcy :)
~ 4-03-2012 17:33
a na jaki to projeky Przystan Tworcza dostala pieniadze i gdzie to jest napisane.
~mad 4-03-2012 19:18
Nie moge sluchac juz tego gledzenia. ta wasza niemoc i brak perspektyw. wrodzony pesymizm mnie przezaza.
~Noel 4-03-2012 19:36
Nieróbstwo totalne w Jeleniej Górze ! Nic poważnego się nie dzieje ! Nic znaczącego dla kultury ! Nic znaczącego dla nowych miejsc pracy, nie ma więc pieniędzy na jakikolwiek rozwój ! Totalna klapa tej władzy !!! A inne miasta patrzą na to i zacierają ręce, że mają okazję więcej dostać od ministra kultury !!!
~kuku 4-03-2012 21:11
najpierw będzie zderzenie z niezatapialną Ireną K - i jej sposobem a może brakiem pomysłu na kulturę w mieście
~o! 5-03-2012 0:25
Droga Pani Prezydent specyficznym środowiskiem to jest środowisko w urzędzie miasta. Jeśli człowiek się na czymś nie zna to niech się tym nie zajmuje... jeśli miasto ma takie podejście to jak ma się coś zmienić?
~............ 5-03-2012 6:46
Przystań Twórcza jest jaka jest bo pani dyrektor jest jaka jest. obecnie jest na macierzyńskim i przez kilka miesięcy może być lepiej, ale potem wróci i sprowadzi wszystko na stare, grząskie drogi. pieniądze z Ministerstwa pójdą na sprzęt, kiedy tylko Przystań zmieni lokalizację - a tutaj będzie małe przesunięcie bo docelowa baza (cystersi) nie będzie nią z przyczyn niezależnych (freski odkryto podczas remontu).
~ 5-03-2012 8:22
specyficzny moze byc tylko zapach inaczej zwany smrodem a ten ciagnie sie za Zawila i jego doradcami i rada miasta
~do eden 5-03-2012 8:59
Ja się tylko zastanawiam czy tego typu komentarze jak Twój są spowodowane głupotą czy głęboką frustracją ? Wydaje mi się, że jakieś 75% komentatorów jelonki nadaje się do psychologa (czasami nawet do psychiatry). Wyleczcie wreszcie swoje frustracje, lęki i paranoje bo sobie i innym szkodzicie. A w omawianej kwestii. Coś słyszałaś (eś), ktoś coś naplotkował, ale tak naprawdę nic nie wiesz a szargasz czyjeś dobre imię. I bezkarnie bo portal anonimowy. Cóż za odwaga!!! I tak większość. Żałosne!!! p.s. To TY, jeśli tak doskonale jesteś zorientowana(y) zgłoś rzecz do prokuratury. Tylko, że wtedy trzeba się podpisać a na to Cię nie stać. Co? Tchórz?
~niefilozofka 5-03-2012 9:16
Drogi Panie Piotrze G. - Pewnie ma Pan troche racji, niestety. Ale bardziej mi zależało na zwróceniu uwagi na kontekst określenia "filozofowanie" w zdaniu Pani Prezydent. Patrzenie na ludzi kultury z pozycji wszystkowiedzącego urzędnika może tegoż zaprowadzić na manowce i niczego dobrego nie przynieść dziedzinie, z którą przyjdzie mu się zmierzyć. Mam tez nadzieję, że "porządki" zacznie od własnego podwórka ...
~ 5-03-2012 10:34
kiedys kultura szla w parze z oswiata, wiec skoro oswiata sie kurczy i schodzi na psy to tylko patrzec ze i kuture tez ogranicza z czasem, bo kultura tak jak i oswiata potrzebuje pieniedzy, a tych jak nie starcza tak i niestarczy na te zbozne cele bo finansujemy drogie zycie tych co mowia ze sluza narodowi i Polsce, a jak sluza to widzimy i odczuwamy na wlasnej skorze
~do 09:16 5-03-2012 23:08
A co to są "ludzie kultury"? Czy oni są lepsi od reszty społeczeństwa? Czy to jacyś "nadludzie"?
~ja 6-03-2012 11:33
Niektórzy na pewno ...
~do "ja"... 6-03-2012 17:41
Nadludzie to byli za Hitlera, pogląd o nadludziach i wyższości jednych nad innymi to rasizm... Tzw. "ludzie kultury" to też urzędnicy, a "artyści budżetowi" nie są wcale od nich lepsi, bo też żyją z tego co wyszarpią z budżetu miejskiego lub gminnego. Artystami bez cudzysłowu są ludzie z Teatru CINEMA lub państwo Kutowie, bo społeczeństwu podoba się ich twórczość i jest ono gotowe zapłacić z własnej kieszeni za możliwość obejrzenia ich występów.
~idkris 21-12-2013 21:14
Pani Mirosława Dzika nie wie że jej wypłata jest z podatków zwykłych ludzi i swoją kadencję zaczęła od tysięcy eksmisji. Mieszkania komunalne dla rodzin pracowników, dla tych co dadzą więcej pieniędzy. Korupcja w Urzędzie Miasta Jelenia Góra kwitnie za aprobatą sądu w Jeleniej Górze kosztem ludzi którzy chwilowo nie mają pieniędzy z różnych przyczyn. Włodarze Miasta Jelenia Góra powinni ze wstydu zapaść się pod ziemię za stworzenie GETTA na Wyczółkowskiego. Prezydenci i wiceprezydenci Jeleniej Góry piastujący w 2013 roku te funkcje powinni za to otrzymać wieloletnie kary więzienia. Jestem jednak temu przeciwny, bo uważam że kara powinna czegoś nauczyć. Prezydenci, wiceprezydenci powinni dostać lokum na trzy lata zameldowanie w GETCIE na Wyczółkowskiego!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group