Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7503
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Pandą na przygraniczny patrol

Piątek, 30 listopada 2007, 7:29
Aktualizacja: 7:30
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Pandą na przygraniczny patrol
Fot. ŁOSG
Dwadzieścia fiatów panda trafiło do Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej. Zastąpią leciwe już UAZ–y i polonezy. Z Lubania nowe pojazdy będą wysyłane do wszystkich oddziałów SG znajdujących się na wewnętrznej granicy Unii Europejskiej.

Najwięcej, bo aż pięć fiatów trafi do Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, pozostałe oddziały otrzymają po trzy tego typu pojazdy – poinformowała kpt. Joanna Woźniak, rzeczniczka ŁOSG.
Nowe oznakowane samochody zastąpią kilkunastoletnie UAZ–y i polonezy, które wycofano z eksploatacji. Nowe pandy mają wysokoprężny silnik diesel o pojemności 1300cm³ i mocy 70 KM oraz napęd na cztery koła.

– Wszystkie pojazdy zostały zakupione ze środków w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Biura Ochrony Rządu w latach 2007–2009”.

Wejście Polski do strefy Schengen powoduje szereg zmian w działaniach straży granicznej. Nie będzie kontroli granicznej w przejściach, funkcjonariusze odejdą także od fizycznej ochrony granicy państwowej. – W związku z tym nowy sprzęt, który trafi do oddziałów będzie wykorzystywany podczas patroli prowadzonych przez strażników granicznych w całym kraju – konkluduje kpt. Joanna Woźniak.

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group