Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 4400
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Paliwowi złodzieje w akcji

Środa, 22 października 2008, 8:28
Aktualizacja: Czwartek, 23 października 2008, 8:29
Autor: TEJO
REGION: Paliwowi złodzieje w akcji
Fot. Archiwum
Przyjechali na stację benzynową jak po swoje. Zatankowali do pełna nie tylko samochód, lecz także kanistry. Nie płacąc za paliwo uciekli w siną dal. Długo jednak nie pojeździli, bo kradzione nie tuczy: złapała ich policja. A kradzieże benzyny i oleju napędowego zdarzają się coraz częściej.

W minioną niedzielę policjanci z komisariatu w Cieplicach zatrzymali dwóch jeleniogórzan w wieku 20 i 26 lat podejrzanych o kradzież paliwa.
– Sprawcy tego dnia około godziny 17.45 samochodem marki Ford Mondeo podjechali na jedną ze stacji paliw w Szklarskiej Porębie i zatankowali do baku około 50 litrów benzyny oraz do plastikowych kanistrów ponad 100 litrów oleju napędowego o łącznej wartości blisko 700 zł. Po zatankowaniu uciekli – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Policjanci ze Szklarskiej Poręby na podstawie rysopisów ustalili osoby podejrzewane o to przestępstwo. Obydwaj wytypowani mężczyźni byli mieszkańcami Jeleniej Góry. Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę.Kiedy przyjechali policjanci, jeleniogórzanie właśnie skradzionym olejem napędowym tankowali swoje samochody.

Sprawcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Obydwaj byli notowani przez policję za inne przestępstwa. Za kradzież grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kradzieże paliwa zdarzają się coraz częściej. Zmotoryzowani złodzieje odjeżdżają ze stacji benzynowych nie zapłaciwszy za zatankowanie. Bywa też, że przestępcy włamują się do pojazdów i – za pomocą rurki – spuszczają benzynę lub olej do kanistrów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group