Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 8106
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Paczki świąteczne dla dzieci i seniorów

Czwartek, 9 grudnia 2021, 6:02
Autor: WAC
Mysłakowice: Paczki świąteczne dla dzieci i seniorów
Fot. GOK
Dzięki akcji zorganizowanej przez lokalny samorząd do 900 dzieci ze wszystkich miejscowości gminy Mysłakowice trafiły paczki mikołajkowe. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu pn. "Pracownia Świętego Mikołaja" realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mysłakowicach oraz ze środków sołeckich.

Pieniądze na zakup podarków dorzucili też sponsorzy oraz niemiecki powiat Aachen. Paczki zostały wręczone podczas spotkań Mikołaja z najmłodszymi. W Mysłakowicach i Łomnicy ulubieniec dzieci miał wsparcie dzielnego elfa o imieniu Podarek Rufi Rafi, który wystąpił z zabawnym programem artystycznym dla najmłodszych. Tu także odwiedzinom Mikołaja towarzyszyły kiermasze wyrobów świątecznych zrobionych przez harcerzy oraz dzieci z przedszkola w Mysłakowicach.

Akcja, w ramach której nasi najmłodsi zostali obdarowani paczkami mikołajowymi ma w naszej gminie długoletnią tradycję – mówi zastępca wójta gminy Mysłakowice Grzegorz Truchanowicz. - W tym roku odbywała się już po raz piętnasty. Dodatkowo, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej przygotowaliśmy też paczki żywnościowe dla 50 osób starszych ze wszystkich miejscowości w naszej gminie - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
855
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group